بهترین مدل های پرده اداری: راهنمای انتخاب بهترین پرده برای ادارات

بهترین مدل های پرده اداری

پرده اداری از ضروریات مهم هر اداره، سازمان و ارگانی است. عوامل مختلفی مانند محافظت در برابر آفتاب، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، عایق‌بندی، حفظ حریم خصوصی و کنترل نور، می‌تواند بر آسایش و راحتی کارمندان تأثیر بگذارد و بازدهی آن‌ها را بیشتر کند. در حالی که توجه به جنبه کاربردی پرده اداری مهم است و شما باید روی آن تمرکز کنید، اما استفاده از بهترین مدل‌ های پرده اداری و در نظر گرفتن سبک و استایل محل کار هم مسأله مهمی ‌است. ظاهر آراسته دفاتر اداری و فضاهای تجاری باعث می‌شود مشتریان، سرمایه‌گذاران و دیگر ذینفعان، برداشت درستی از شما داشته باشند و بدین‌ترتیب در کسب‌وکار خود موفق‌تر عمل کنید. از این رو در این مقاله از پرده بازار بر آن هستیم ضمن تبیین پرده اداری، بهترین مدل های پرده اداری را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

پرده اداری چیست؟

پرده اداری پوششی است که روی پنجره‌ها و در‌های ادارات، سازمان‌ها، آموزشگاه‌ها و دیگر مکان‌های اداری و تجاری قرار گرفته و حدی از پوشش و حریم خصوصی را فراهم می‌کند. پرده اداری مناسب بر سهولت انجام کارها و حتی سودآوری اداره یا سازمان شما تأثیر زیادی دارد و آشنایی با بهترین مدل های پرده اداری می‌تواند به انتخاب درست آن کمک کند.

انواع پرده اداری

پرده اداری تنها به کرکره‌ها و پرده‌های استانداردی که بارها در ادارات، آموزشگاه‌ها و مکان‌های اداری و تجاری دیده‌ایم، محدود نمی‌شود. امروزه انواع مختلفی از پرده اداری در بازار وجود دارد که ظاهر بسیار شیک و مدرنی را به محل کار شما می‌دهند. آشنایی با بهترین مدل های پرده اداری به شما کمک می‌کند تا آنچه را با سلیقه شما هماهنگ است و نیازهای شما را برآورده می‌کند، انتخاب کنید.

هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   

پرده شید

پرده شید یکی از انواع پرده‌های مدرن است که محبوبیت بسیار زیادی دارد. این نوع پرده برای محیط‌های اداری و تجاری، مثل: ادارات، آموزشگاه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و به ‌طور کلی برای اکثر محیط‌های کاری مناسب است. پرده شید از یک پارچه صاف که کل قاب پنجره را می‌پوشاند، تشکیل شده است. این پرده به ‌صورت بالارو طراحی شده؛ به این معنی که در بالا جمع می‌شود. پرده شید دارای انواع مختلفی به شرح زیر است:

پرده شید مات و ساده: در این نوع پرده از یک لایه پارچه تک‌رنگ و مات استفاده می‌شود. رنگ‌بندی پرده شید مات و ساده بسیار متنوع است و می‌تواند پاسخ‌گوی بسیاری از سلیقه‌ها باشد. پرده شید مات برای ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی، آموزشگاه‌ها، هتل‌ها و اماکن مسکونی و تجاری، بهترین نوع پرده است، همچنین می‌توانید طرح‌های سفارشی خود را روی آن چاپ کنید و علاوه بر ایجاد محیطی جذاب و حرفه‌ای در محل کار خود، برندسازی انجام دهید.

شید مات بهترین نوع پرده برای ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی و...
شید مات، بهترین نوع پرده برای ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی و…
  • پرده شید شاین و اکلیلی: پارچه این نوع از بهترین مدل های پرده اداری، برخلاف نوع قبل مات نیست و حالت براق و اکلیلی دارد. این پرده سلیقه اکثر افراد برای محیط‌های اداری نیست، ولی برای هتل‌ها، رستوران‌ها، مکان‌های مخصوص کودکان و اماکن دیگری از این دست جذاب است.
  • پرده شید بلک اوت: پرده شید بلک اوت نوعی پرده شید است که پارچه آن از جنس خاصی است که هیچ نوری را از خود عبور نمی‌دهد. این پرده برای مکان‌هایی مانند اتاق‌های کنفرانس و ارائه عالی است و فضای بسیار تاریکی را به وجود می‌آورد.
  • پرده شید پروژکتور: پرده شید پروژکتور، همان‌طور که از نام آن پیدا است، نوعی پرده شید است که برای نمایش تصاویر، اسلایدها و ویدئوها به ‌صورت 4k،  ultra HDوHDR طراحی شده است. این پرده از جنس فایبرگلاس بوده و پشت آن مشکی‌رنگ است که باعث تنظیم یکنواخت نور می‌شود.

پرده دابل شید

پرده دابل شید یکی از انواع پرده‌های مدرن است که برای محیط‌های اداری بسیار کاربردی و مناسب است. این پرده از دو لایه پرده شید تشکیل شده که اولین لایه یک پرده شید معمولی و دومین لایه یک پرده، شفاف مانند تور یا حریر است. لایه‌های پرده دابل شید، کاملاً از یکدیگر مجزا هستند و هر یک سیستم جداگانه‌ای دارند، به ‌طوری که می‌توانید آن‌ها را مستقلاً باز و بسته کنید.

پرده دابل شید از دو لایه کاملاً مجزا تشکیل شده است.
پرده دابل شید از دو لایه کاملاً مجزا تشکیل شده است.

پرده زبرا

پرده زبرا یکی از انواع بهترین مدل های پرده اداری است که از نوارهای موازی تور و پارچه تشکیل شده است. این نوارها به‌گونه‌ای هستند که میزان نور وارد شده به محیط را متعادل کرده و پوشش‌دهی مناسبی را در طول روز فراهم می‌کنند. در زمانی که به حریم خصوصی یا تاریکی بیشتری نیاز دارید، می‌توانید لایه‌های پارچه‌ای را کنار هم قرار دهید تا پوشش کامل ایجاد شود. پرده زبرا برای محیط‌های اداری بسیار مناسب است و امکان کنترل کامل نور وارد شده به محیط را در اختیار شما می‌گذارد.

پرده زبرا، متعادل‌کننده نور ورودی به محیط
پرده زبرا، متعادل‌کننده نور ورودی به محیط

پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین نوعی پرده مدرن است که شباهت زیادی به پرده زبرا دارد، به همین دلیل با نام زبرا عمودی خوانده می‌شود. این پرده برای محیط‌های اداری، آموزشگاه‌ها و سایر مکان‌ها بسیار مناسب است و برای کسانی که سیستم کناررو را ترجیح می‌دهند، عالی است.

حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان

پرده سان اسکرین

پرده سان اسکرین نوعی پرده مدرن است که برای محیط‌های اداری عالی عمل می‌کند. این پرده جلوی اشعه‌های مضر خورشید را می‌گیرد و مانع از نفوذ آن‌ها به محیط اتاق می‌شود. از آن‌جا که اتاق‌های اداری پر از وسایل حساس به نور مانند کامپیوتر و دیگر وسایل الکترونیکی هستند، پرده سان اسکرین می‌تواند جوابگوی نیازهای محیط اداری باشد. 

پرده کرکره

کرکره‌های آلومینیومی ‌جزو اولین کرکره‌هایی بودند که در محیط‌های اداری استفاده شدند. امروزه مدل‌های بسیار متنوعی از کرکره به بازار عرضه شده که هر یک ویژگی‌ها و زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارند. شما می‌توانید از پرده کرکره برای پوشش پنجره‌های اداره و محل کار خود استفاده کنید.

پرده کرکره، پوشش‌دهنده پنجره‌های اداره و محل کار
پرده کرکره، پوشش‌دهنده پنجره‌های اداره و محل کار

بهترین مدل های پرده اداری

انواع پرده‌ اداری مدل‌های متنوعی دارد که هر یک بسته به کاربرد خود می‌توانند ظاهر خاص و منحصربه‌فردی به محل کار شما بدهد. برخی از بهترین مدل های پرده اداری، شامل موارد زیر هستند:

پرده دو لایه بلک اوت، بهترین مدل پرده اداری

در بعضی محیط‌های اداری لازم است هیچ نوری وارد محیط نشده و نور کاملاً فیلتر شود. در چنین محیط‌هایی می‌توان از پرده دو لایه، شامل یک لایه پارچه شفاف و یک لایه بلک اوت استفاده کرد. پرده بلک اوت پرده‌ای است که هیچ نوری را از خود عبور نمی‌دهد و مانند یک دیوار عمل می‌کند. این پرده در شرایطی که لازم است در اتاق تاریکی کامل داشته باشید، مانند هنگام ارائه کنفرانس، بهترین گزینه است. اگر به دیزاین مدرن علاقه دارید، می‌توانید از پرده شید بلک اوت یا پرده دابل شید که لایه زیرین آن پرده شید بلک اوت است، استفاده کنید. بدین‌ترتیب هم می‌توانید از مزایای پرده بلک اوت و هم پرده دابل شید بهره‌مند شوید.

پرده بلک اوت، بهترین گزینه برای اتاق‌هایی که لازم است تاریکی کامل داشته باشند.
پرده بلک اوت، بهترین گزینه برای اتاق‌هایی که لازم است تاریکی کامل داشته باشند.

پرده‌های شفاف، بهترین مدل پرده اداری

شاید گمان کنید پرده‌های شفاف مانند پرده حریر و پرده تور مناسب محیط اداری نبوده و بیشتر درخور منزل هستند، اما در واقع این‌طور نیست. امروزه دفاتر اداری هم از پرده‌های شفاف بهره می‌برند و اتفاقاً طراحی مینیمالیستی زیبایی پیدا می‌کنند. با استفاده از پرده‌های شفاف می‌توانید نور متعادل و مطلوبی را در دفتر کار خود ایجاد کنید.

با استفاده از پرده‌های شفاف می‌توانید نور متعادل و مطلوبی را در دفتر کار خود ایجاد کنید.
با استفاده از پرده‌های شفاف می‌توانید نور متعادل و مطلوبی را در دفتر کار خود ایجاد کنید.

 پرده پلیسه‌دار ساده، بهترین مدل پرده اداری

اگر به طراحی کلاسیک و در عین حال مینیمال علاقه‌مندید، پرده پلیسه‌دار یکی از بهترین مدل های پرده اداری برای شما است. رنگ‌های گرم مانند بژ یا بژ شنی، گزینه مناسبی برای محیط‌های حرفه‌ای است و می‌توانید از این رنگ‌ها برای پرده اتاق جلسات رسمی‌ هم استفاده کنید.

رنگ‌ بژ شنی، گزینه مناسبی برای محیط‌های حرفه‌ای است.
رنگ‌ بژ شنی، گزینه مناسبی برای محیط‌های حرفه‌ای است.

پرده سفید ساده، بهترین مدل پرده اداری

پرده اداری که دارای تم سفید خالص است، هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و برای تمام فضاها از فضای مدرن و معاصر داخلی گرفته تا فضای صنعتی مناسب است. پرده سفید ساده به عنوان یکی از بهترین مدل های پرده اداری، جلوه قابل توجهی را در دفتر کار شما به وجود می‌آورد، به ‌علاوه اگر فضای بیرون سبز باشد، کاملاً با رنگ سبز بیرون پنجره ترکیب و هماهنگ می‌شود. شما می‌توانید از پرده شید ساده و مات به رنگ سفید هم استفاده کنید و دیزاین مدرن‌تری ایجاد نمایید.

با استفاده از پرده شید ساده‌ی سفید، می‌توانید دیزاین مدرن‌تری ایجاد کنید.
با استفاده از پرده شید ساده‌ی سفید، می‌توانید دیزاین مدرن‌تری ایجاد کنید.

ترکیب پرده سفید و کرکره، بهترین مدل پرده اداری

برای ایجاد امنیت بیشتر در پنجره‌های بزرگ خود، می‌توانید قبل از پرده سفید یک پرده کرکره اضافه کنید. کرکره‌ها دارای رنگ‌بندی متنوعی هستند و شما محدودیتی از این لحاظ ندارید، حتی می‌توانید کرکره‌ها را هم به رنگ سفید انتخاب کنید و فضای جالبی به وجود آورید.

 امنیت بیشتر پنجره‌های بزرگ، با ترکیب پرده و کرکره
امنیت بیشتر پنجره‌های بزرگ، با ترکیب پرده و کرکره

پرده بلک اوت با شید سان اسکرین، بهترین مدل پرده اداری

پرده شید سان اسکرین، فیلتر کردن نور ورودی به محیط کار را برای شما آسان‌تر می‌کند. همچنین می‌توانید از گرمای خورشید بدون نگرانی در مورد نور کورکننده آن و خطر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراءبنفش لذت ببرید. در مواقعی که نیاز به تاریکی دارید هم می‌توانید پرده بلک اوت را بکشید.

پرده شید بلک اوت، فیلتر کردن نور ورودی به محیط کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.
پرده شید بلک اوت، فیلتر کردن نور ورودی به محیط کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.

کاربردهای پرده اداری

پرده اداری کاربردهای متنوعی دارد که از ضروریات یک محیط اداری است. برخی از مهم‌ترین کاربردهای پرده اداری عبارت است از:

کنترل نور

به جرأت می‌توان گفت کنترل نور وارد شده به محیط، مهم‌ترین کاربرد پرده اداری است. توانایی تنظیم نور مناسب در فضای اداری شما، می‌تواند حال ‌و هوای مناسب را در محیط کار ایجاد کند و بهره‌وری را افزایش دهد. در عین حال، مهم است نور زیاد خورشید یا تابش خیره‌کننده آن در محیط کار وجود نداشته باشد، زیرا می‌تواند کار کردن و حتی مشاهده صفحه نمایش کامپیوتر را برای کارکنان غیرممکن نموده و پیشرفت کار را متوقف کند. شرایط نوری مطلوب (نه خیلی روشن و نه خیلی تاریک)، یک محیط کاری راحت و شاد را به وجود می‌آورد که روحیه و بهره‌وری کارکنان را افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، برخی از اتاق‌ها به‌خصوص هنگام ارائه‌ پاورپوینت یا استفاده از پروژکتور به محیط تاریک نیاز دارند. پوشش مناسب پنجره، اجازه حداکثر کنترل نور را می‌دهد و محیط را برای انطباق با نیازهای متغیر فضای تجاری انعطاف‌پذیر می‌کند.

کنترل نور وارد شده به محیط، مهم‌ترین کاربرد پرده اداری است.
کنترل نور وارد شده به محیط، مهم‌ترین کاربرد پرده اداری است.

حریم خصوصی و کنترل مشاهده

جدا از توانایی کنترل نور، یکی دیگر از کاربردهای مهم بهترین مدل های پرده اداری، ارائه حریم خصوصی و کنترل دید است. اگر می‌خواهید تمرکز کامل را برای کارمندان، مشتریان، بازدیدکننده‌ها و دیگر افراد حاضر در محل کار خود تأمین کنید، باید این امکان را در اختیار کارکنان خود قرار دهید تا در مواقعی که لازم می‌بینند، دید از بیرون را به طور کامل یا جزئی مسدود کنند. یک پرده اداری سطح مناسبی از حریم خصوصی و کنترل دید را فراهم می‌کند.

امکان اتوماسیون برای افزایش سرعت و راحتی

اتوماسیون به یک روش زندگی در قرن بیست ‌و یکم تبدیل شده و شامل پرده‌ها هم شده است. انواع پرده‌ برقی باعث راحتی و افزایش کارایی در محیط کار می‌شوند. امکان باز و بسته ‌کردن پرده‌ها از راه دور یا با لمس یک دکمه، به کنترل آسان نور و حریم خصوصی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: مهم ترین ویژگی پرده اداری

بهره‌وری انرژی

کسب‌ و کارها همیشه به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها هستند، زیرا حتی پس‌اندازهای کوچک هم وقتی جمع شود، می‌تواند تأثیر داشته باشد. پرده‌های اداری در محیط کار بسیار سودمند هستند و در کنار محافظت در برابر نور خورشید و کنترل نور و حریم خصوصی، بهینه‌سازی هزینه را هم فراهم می‌کنند.

یکی از روش‌های خوب صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استفاده از پرده برقی است. پرده برقی وقتی در سیستم خانه هوشمند ادغام شده و قابل برنامه‌ریزی باشد، این امکان را به شما می‌دهد تا در زمان‌های مناسب که شما آن را برنامه‌ریزی می‌کنید، باز و بسته شود. بدین‌ترتیب به حفظ دمای اتاق کمک می‌کند و هزینه‎ها را تا حد زیادی کم می‌نماید.

برای بعضی از پرده‌های برقی می‌توان زمان‌بندی مشخصی تنظیم کرد.
برای بعضی از پرده‌های برقی می‌توان زمان‌بندی مشخصی تنظیم کرد.

نحوه نظافت بهترین مدل های پرده اداری

یکی از نیازهای اساسی هر پرده اداری این است که نگهداری آن سخت نباشد. چه یک کسب‌ و کار کوچک باشید و خودتان به تعمیر و نظافت بپردازید یا یک سرویس سرایداری در استخدام داشته باشید، نظافت آسان پرده باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود. نظافت پرده‌های مدرن، مانند پرده شید، پرده دابل شید، پرده زبرا، پرده ورتیلاین و پرده سان اسکرین بسیار راحت‌تر از انواع دیگر پرده است و حتی نیازی به پایین‌ آوردن از میله پرده ندارد. برای نظافت این پرده‌ها، فقط کافی است با راهنمای شستشوی این پرده‌ها آشنا باشید.

پارچه این پرده‌ها از جنسی است که گردوغبار را به‌ سختی جذب می‌کند، بنابراین دیرتر از پرده‌های کلاسیک کثیف و آلوده می‌شوند. در صورت نیاز به گردگیری، می‌توانید آن‌ها را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین مدل های پرده خانگی

قیمت و خرید پرده اداری

قیمت پرده اداری به عوامل مختلفی مانند: نوع پرده، جنس پارچه، ابعاد پنجره و مقدار پارچه مورد نیاز بستگی دارد؛ برای مثال هر چه پارچه مرغوب‌تر یا ابعاد پنجره بزرگ‌تر باشد، هزینه‌ای که باید برای پرده اداری بپردازید، بیشتر است. از سوی دیگر مدل پرده هم در هزینه آن نقش دارد. به ‌عنوان مثال اگر بخواهید از دو لایه پرده استفاده کنید، هزینه آن بیشتر از یک لایه پرده می‌شود.

اگر به خرید پرده‌های اداری مدرن مانند پرده شید، پرده دابل شید، پرده زبرا، پرده ورتیلاین و پرده سان اسکرین علاقه‌مند هستید، یکی از بهترین و معتبرترین مکان‌ها برای خرید انواع پرده اداری، فروشگاه اینترنتی پرده بازار است. با خرید از این فروشگاه دیگر مجبور نیستید وقت  خود را صرف گشتن به دنبال پرده مورد نیاز خود کنید و تنها با چند کلیک ساده، با راحت‌ترین شیوه و بهترین هزینه ممکن خرید خود را انجام می‌دهید.

قیمت پرده اداری به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پرده اداری به عوامل مختلفی مانند: نوع پرده، جنس پارچه، ابعاد پنجره و مقدار پارچه مورد نیاز بستگی دارد.

چه مدل‌هایی به عنوان بهترین مدل پرده اداری محسوب می‌شوند؟

+ پرده دو لایه بلک اوت
+ پرده سفید ساده
+ پرده سفید و کرکره
+ پرده بلک اوت با شید سان اسکرین
+ پرده شفاف
+ پرده پلیسه‌دار ساده

One thought on “بهترین مدل های پرده اداری: راهنمای انتخاب بهترین پرده برای ادارات

  1. اشتراک ها: مهم ترین ویژگی پرده اداری: 3 نکته کاربردی در انتخاب بهترین پرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.