مهم ترین ویژگی پرده اداری: 3 نکته کاربردی در انتخاب بهترین پرده

مهمترین ویژگی پرده اداری

زیبایی پنجره در اتاق کار ارزش افزوده به محل کار شما می‌دهد و شاید بتوان آن را مهم ترین ویژگی پرده اداری و تأکیدی بر اهمیت آن به شمار آورد. پرده اداری نه تنها ظاهر اتاق کار را بهبود می‌بخشد، بلکه مشخص‌کننده عملکرد و هویت برند شما است. مشتریان به محض ورود به محیط کار باید بلافاصله پیام برند شما را دریابند و شما را از رقبایتان متمایز کنند. یک پرده اداری که ظاهری کاملاً حرفه‌ای به محل کار شما می‌دهد، ناخوادآگاه منعکس‌کننده استانداردهای کسب‌وکار شما است. در این مقاله از پرده بازار بر آن هستیم مهم‌ترین ویژگی پرده‌های محیط‌های کاری و ادارات را تبیین کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

پرده اداری چیست؟

پرده‌هایی که در ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها و محیط‌های کاری دیگر نصب می‌شوند و برای چنین محیط‌هایی مناسب هستند، پرده اداری نام دارند. پرده‌های اداری انواع گوناگونی دارند و در مدل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. هر یک از مدل‌های پرده اداری، ویژگی‌ها و کاربری‌های خاص خود را دارند. اگر انتخاب خود را به درستی انجام ندهید، نه تنها عملکردی که از پرده انتظار دارید برآورده نخواهد شد، بلکه ممکن است ناخواسته پیام اشتباهی را به مشتریان خود ابلاغ کنید. حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا تا این حد باید به پرده اداری توجه نشان داده شود؟

سبکی که برای پرده اداری انتخاب می‌کنید، می‌تواند مشخص‌کننده سیاست‌های شرکت شما باشد؛ برای مثال پرده‌های شید سان اسکرین که اشعه‌های مضر UV خورشید را فیلتر می‌کنند، نگرانی شما را در مورد سلامتی و تندرستی کارمندان نشان می‌دهند یا پرده‌های‌ شیک موتوری می‌توانند نماینده شرکتی پیشرفته و مدرن باشند. پرده اداری جز اینکه به نوعی سازمان شما را معرفی می‌کند، کاربردهای متنوع دیگری هم دارد.

مهم ترین ویژگی پرده اداری چیست؟

امروزه تقریباً تمام دفاتر اداری تعداد زیادی رایانه و دستگاه‌های ارائه دارند که هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. نور مستقیم خورشید می‌تواند حواس کارکنان را پرت کرده و آن‌ها را آزار دهد. گاهی اوقات، نور محیط باعث می‌شود صفحه نمایش کامپیوترها دیده نشود و در کار اختلال ایجاد شود.

استفاده درست از نور طبیعی، علائم خستگی چشم، سردرد و تاری دید را تا 84% کاهش می‌دهد.
استفاده درست از نور طبیعی، علائم خستگی چشم، سردرد و تاری دید را تا 84% کاهش می‌دهد.

بهینه‌سازی میزان نور طبیعی در یک دفتر اداری، به طور قابل توجهی سلامت و تندرستی را میان کارکنان بهبود می‌بخشد و منجر به افزایش بهره‌وری می‌شود. مطالعات نشان داده استفاده درست از نور طبیعی در محیط‌های اداری، علائم خستگی چشم، سردرد و تاری دید را تا 84% کاهش می‌دهد و با بهره‌وری و همچنین اخلاق اداری ارتباط مستقیم دارد.

از آن‌جایی که یک کارمند بیشتر وقت خود را در اداره می‌گذراند، گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که می‌خواهد هنگام کار راحتی و حریم خصوصی داشته باشد. در چنین شرایطی وجود پرده الزامی ‌است و باعث می‌شود کار با راحتی و سهولت بیشتری جریان پیدا کند. یکی دیگر از چیزهایی که هر کس می‌خواهد هنگام کار از شرّ آن خلاص شود، سروصدا و حواسپرتی است. یک پرده اداری مناسب می‌تواند شرایط لازم برای کار را با کمترین هزینه ایجاد کند.

پرده‌های اداری می‌توانند باعث صرفه‌جویی مالی در قالب بهره‌وری انرژی شوند. در تابستان، می‌توانید پرده‌ها را ببندید تا از ورود نور خورشید به داخل محیط جلوگیری کنید و مانع از گرم شدن بیش از حد فضای داخلی اداره شوید. این کار به کاهش زمان کارکرد واحد تهویه مطبوع کمک می‌کند. در زمستان، بستن پرده‌ها می‌تواند لایه‌ای از عایق ایجاد کند که مانع از خروج گرما از دفتر شود. در صورت استفاده صحیح از پرده، شاهد صرفه‌جویی قابل توجهی در قبوض آب و برق خواهید بود.

اندازه مناسب، مهم ترین ویژگی پرده اداری

پرده اداری بسته به اینکه ابعاد پنجره چقدر است و شما چه نوع پرده‌ای را برای محل کار خود ترجیح می‌دهید، اندازه‌های متفاوتی دارد. به طور کلی، شما می‌توانید پرده‌ها را در اندازه‌های مختلفی سفارش دهید که متداول‌ترین آن‌ها در ابعاد قاب پنجره، اندکی پایین‌تر از قاب پنجره، از سقف تا کف و از سقف تا کمی ‌بیشتر از کف است؛ به صورتی که کمی ‌از پرده روی زمین کشیده شود.

یکی از متداول‌ترین اندازه‌های پرده، به اندازه قاب پنجره است.
یکی از متداول‌ترین اندازه‌های پرده، به اندازه قاب پنجره است.

واضح است تمام اندازه‌های فوق برای پرده اداری مناسب نیستند. اگر دکوراسیون اتاق کار به گونه‌ای است که میز زیر پنجره قرار دارد، اندازه پرده به صورت از سقف تا کف مناسب به نظر نمی‌رسد. در چنین شرایطی بهتر است با راهنمای اندازه‌گیری پرده آشنا بوده و ابعاد پنجره را درست به اندازه قاب پنجره یا اندکی پایین‌تر از آن انتخاب کنید. پرده‌هایی مانند پرده شید و پرده دو مکانیزم می‌توانند شما را به این مطلوب برسانند.

در صورتی که فضای زیر پنجره خالی است و محدودیتی از این نظر ندارید، پرده از سقف تا کف مناسب است و مزایایی هم دارد، از جمله اینکه فضای اتاق را بزرگ‌تر و دلبازتر از آنچه هست، نشان می‌دهد. پرده‌هایی که روی زمین کشیده می‌شوند، گرچه برای محیط‌های مسکونی جلوه زیبایی ایجاد می‌کنند، اما برای محیط‌های اداری به دلیل رفت‌وآمد مکرر افراد مناسب نیستند.

رنگ، مهم ترین ویژگی پرده اداری

به جرأت می‌توان گفت رنگ مهم ترین ویژگی پرده اداری است. پرده اداری باید به گونه‌ای باشد که توجه کارکنان را پرت نکند و شور و اشتیاق لازم را برای ادامه کار در آن‌ها به وجود آورد. همچنین باید نور وارد شده به محیط را متعادل کند و مانع از این شود که نور خورشید در روند کار کارمندان اختلال ایجاد کند. در همه موارد، رنگ پرده اداری نقش مهمی ‌را ایفا می‌کند.

از آن‌جا که بهترین سبک برای محیط اداری سبک مدرن و مینیمال است، شما می‌توانید رنگی را برای پرده اتاق کار خود انتخاب کنید که از این سبک پیروی کند. رنگ‌های خنثی، مانند: خاکستری، مشکی، خاکستری مایل به قهوه‌ای، بژ، عاجی و سایه‌های سفید، جهت تولید پرده‌های اداری عالی هستند. بهتر است پرده‌ها یک الی دو درجه از دیوارها تیره‌تر یا روشن‌تر باشند؛ برای مثال اگر رنگ دیوار خاکستری روشن است، پرده‌هایی را که دو درجه تیره‌تر هستند، انتخاب کنید و آن‌ها را با مبلمانی به رنگ‌های نارنجی، مشکی، زرد کم‌رنگ، صورتی ملایم یا آبی ست کنید.

حراج!
هر متر مربع :    660,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    660,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    660,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    364,900 تومان
حراج!
هر متر مربع :    364,900 تومان
حراج!
هر متر مربع :    385,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    385,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    385,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    385,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    385,000 تومان

طرح مناسب، مهم ترین ویژگی پرده اداری

پرده‌های اداری هر چه ساده‌تر بوده و نقش‌ و نگار کمتری داشته باشند، بهتر هستند و محیط رسمی‌تر و حرفه‌ای‌تری به وجود می‌آورند. همچنین باید به گونه‌ای باشند که حواس را پرت نکرده و در کار اختلال ایجاد نکنند؛ برای مثال طرح‌ راه‌راه ممکن است برای برخی افراد که اختلال بینایی آستیگمات دارند، مناسب نباشد و چشم آن‌ها را اذیت کند.

یکی از بهترین ایده‌ها برای طرح پرده اداری، چاپ آرم و لوگوی سازمان، اداره، آموزشگاه و… روی پرده است. این کار محیط اداری حرفه‌ای و شیکی را به وجود می‌آورد و می‌تواند مراجعان و مشتریان را در بدو ورود جذب خود کند. یکی از بهترین پرده‌ها که امکان چاپ لوگو به راحتی روی آن وجود دارد، پرده شید است.

بیشتر بخوانید: بهترین مدل های پرده اداری

بهترین مدل‌های پرده اداری

پرده اداری در انواع و اقسام مختلف در بازار موجود است. بسته به اینکه چه دیزاینی را ترجیح می‌دهید و محیط کار شما چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد، می‌توانید یکی از بهترین مدل‌های پرده اداری را تهیه کنید.

پرده اداری شید

پرده شید یکی از بهترین پرده‌ها برای نصب در ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی، آموزشگاه‌ها و دیگر محیط‌های اداری و تجاری است. این نوع پرده به شکل صفحه‌ای صاف است که به طور کامل قاب پنجره را پوشانده و به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند.

پرده شید یکی از بهترین پرده‌ها برای نصب در محیط‌های اداری و تجاری است.
پرده شید یکی از بهترین پرده‌ها برای نصب در محیط‌های اداری و تجاری است.

پرده شید مهم ترین ویژگی پرده اداری را دارد و شما به راحتی می‌توانید طرح مورد نظر خود را روی آن چاپ کنید. بنابراین امکان چاپ لوگوی شرکت را روی پرده دارید. این کار نه تنها ظاهر حرفه‌ای و جذابی را برای محیط کار شما ایجاد می‌کند، بلکه نوعی برندسازی هم محسوب می‌شود. پرده شید در انواع مختلفی در بازار وجود دارد:

  • پرده شید ساده و مات: پرده شید ساده بهترین مدل پرده اداری است که از یک لایه پارچه تک‌رنگ و مات تشکیل شده است. تنوع رنگ این نوع پرده بالا است و شما می‌توانید آن را با هر دیزاینی ست کنید.
  • پرده شید شاین و اکلیلی: پرده شید شاین ساختاری مشابه پرده شید ساده دارد، اما پارچه آن مات نیست و حالت اکلیلی و براق دارد. این نوع پرده برای محیط‌هایی مانند: مهدکودک‌ها و آموزشگاه‌های مخصوص کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است.
  • پرده شید بلک اوت: پرده شید بلک اوت بهترین نوع پرده برای اتاق‌های کنفرانس و ارائه است. ساختار این مدل پرده به صورتی است که هیچ نوری را از خود عبور نمی‌دهد و درست مانند دیوار عمل می‌کند. وقتی پرده شید بلک اوت را بکشید، اتاقی کاملاً تاریک خواهید داشت که مناسب نمایش اسلاید، ویدئو و عکس است.
  • پرده شید پروژکتور: پرده نمایش پروژکتور برای نمایش تصاویر، اسلایدها و ویدئوها روی آن طراحی شده است. پشت پرده پروژکتور به رنگ مشکی است و هر آنچه روی آن انداخته شود، به صورت صاف، یکنواخت و باکیفیت بسیار بالا قابل مشاهده است.

نکته مهمی که باید در مورد پرده شید و باقی پرده‌های مدرن در نظر داشته باشید این است که این پرده‌ها قابلیت اتوماسیون شدن دارند؛ به این معنی که شما می‌توانید آن‌ها را به صورت پرده برقی سفارش دهید و با دستگاه ریموت کنترل باز و بسته کنید. پرده‌های برقی را می‌توان در ساختمان‌های هوشمند ادغام کرد و آن‌ها را با تلفن‌های همراه هوشمند کنترل نمود.

مهم ترین ویژگی پرده اداری شید این است که نگهداری از آن آسان است. برای تمیز کردن یا شستن این نوع پرده‌ها کافی است با راهنمای شستشوی ‌آن‌ها آشنا باشید. برای تمیز کردن این پرده‌ها برخلاف پرده‌های معمولی، نیازی به پایین ‌آوردنشان نیست. شما با یک پارچه مرطوب و نرم می‌توانید گردوغبار را از روی پرده‌های شید پاک کنید. این کار باعث می‌شود پرده‌ها خراب نشوند و شما مجبور به تعمیر یا تعویض مرتب آن‌ها نشوید.

هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   
هر متر مربع :   

پرده اداری دابل شید

محیط‌های اداری مکان‌هایی هستند که کنترل نور در آن‌ها حرف اول را می‌زند و مهم ترین ویژگی پرده اداری هم همین امر است. از آن‌جا که ادارات و سازمان‌ها پر از وسایل الکترونیکی مانند PC، لپ‌تاپ و… هستند، تابش مستقیم نور خورشید نه تنها می‌تواند به این وسایل آسیب بزند، بلکه کارایی کارکنان را هم پایین خواهد آورد. پرده شب و روز با ایجاد امکان کنترل کامل نور این مشکل را حل می‌کند.

پرده دابل شید از دو لایه پرده شید کاملاً مجزا تشکیل شده است. لایه زیرین به عنوان زیرپرده عمل می‌کند و می‌تواند نور را کاملاً فیلتر کند. لایه بالایی معمولاً از یک پارچه شفاف مانند حریر یا تور تولید شده و می‌تواند نور وارد شده به محیط را پخش و متعادل کند. شما بسته به نیاز خود می‌توانید تنها از یک لایه‌ پرده دابل شید یا از هر دو لایه به صورت هم‌زمان استفاده کنید. این پرده امکان ترکیب رنگ با دکور را هم دارد؛ تا جایی که می‌توانید رنگ قسمت شید پرده را متناسب با رنگ‌های دکور برگزینید.

پرده اداری زبرا

پرده زبرا نوعی پرده مدرن و مناسب ادارات و سازمان‌ها است. این نوع پرده ظاهر حرفه‌ای و شیکی دارد و کنترل کامل نور را ارائه می‌دهد. پرده زبرا از نوارهای موازی تور و پارچه تشکیل شده است. این نوارها به صورت افقی نسبت به یکدیگر قرار گرفته‌اند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما می‌توانید هر میزان نوری را که نیاز دارید، وارد محیط کنید. پرده زبرا در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است و تنوع آن باعث می‌شود دست شما برای انتخاب رنگ باز باشد.

پرده زبرا، ظاهری حرفه‌ای و شیک دارد.
پرده زبرا، ظاهری حرفه‌ای و شیک دارد .

پرده اداری ورتیلاین

پرده ورتیلاین از مدل‌های بسیار محبوب و پرطرفدار پرده اداری است که ظاهر متفاوت و منحصربه فردی دارد. این مدل پرده شباهت زیادی به پرده زبرا دارد، اما برخلاف پرده زبرا نوارهای آن به صورت عمودی قرار می‌گیرد. پرده ورتیلاین برخلاف پرده‌هایی که تا کنون معرفی شدند، سیستم کناررو دارد؛ یعنی در طرفین پنجره جمع می‌شود.

پرده اداری سان اسکرین

یک نوع خاص و منحصربه فرد پرده اداری، پرده سان اسکرین است. این مدل پرده مهم ترین ویژگی پرده اداری، یعنی جلوگیری از ورود نور و امکان کنترل آن را دارد؛ اما دارای یک ویژگی خاص دیگر هم است. پرده سان اسکرین، اشعه UVA خورشید را حذف می‌کند و محیط سالم، خنک و مطبوعی را به وجود می‌آورد. بدین‌ترتیب هم سلامت شما و هم وسایل موجود در اتاقتان حفظ می‌شود.

هر متر مربع :   
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    830,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان
حراج!
هر متر مربع :    680,000 تومان

پرده اداری پانچ

پرده اداری پانچ به دلیل راحتی استفاده و مقرون‌به‌صرفه‌ بودن، یکی از پرده‌های اداری بسیار محبوب و پرطرفدار است. این مدل پرده تعدادی حلقه در قسمت بالایش دارد که داخل میله پرده قرار می‌گیرند و پرده را آویزان نگه می‌دارد. شما می‌توانید طرح مورد نظر خود را روی پرده پانچ چاپ کنید و یک پرده چاپی جذاب داشته باشید؛ ولی در این صورت کنترل کاملی روی نور وارد شده به محیط نخواهید داشت.

پرده اداری یکی از تجهیزات مهم موجود در اداره، شرکت و سازمان است که می‌تواند تأثیر زیادی در راحتی محیط و بهره‌وری کارکنان داشته باشد. پرده اداری به نوعی بیان‌کننده خط مشی و سیاست‌های اداره یا سازمان شما است و در زیبایی و حرفه‌ای نشان‌دادن محیط مؤثر است. هنگام انتخاب پرده یک محیط اداری ملاحظات زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید بهترین گزینه‌ها را برای برندسازی شرکت خود جستجو کنید و کارایی کارکنان خود را هم در نظر بگیرید.

در این مقاله تلاش شد مهم ترین ویژگی پرده اداری تبیین شود؛ ویژگی‌هایی مانند کنترل نور، امکان چاپ لوگو، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و… که هر یک به تنهایی می‌توانند تأثیر زیادی روی برندسازی یک شرکت داشته باشند. امیدواریم با مطالعه این مقاله توانسته باشید اطلاعات خود را درباره پرده اداری تکمیل کنید. خواهشمندیم با بیان پیشنهادات خود ما را در ارتقای کیفیت مقالات یاری رسانید.

مهم‌ترین ویژگی‌های پرده اداری چیست؟

+ اندازه مناسب
+ رنگ
+ طرح

چه رنگ‌هایی برای محیط‌های اداری مناسبند؟

رنگ‌های خنثی، مانند: خاکستری، مشکی، خاکستری مایل به قهوه‌ای، بژ، عاجی و سایه‌های سفید، جهت تولید پرده‌های اداری عالی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.