ویژگی های پرده زبرا: مزایا و معایب و کاربردها

ویژگی‌های پرده زبرا

پرده زبرا پرده‌ای بسیار کاربردی با طراحی خاص و متمایز است که ویژگی‌های زیادی ارائه می‌دهد. ویژگی های پرده زبرا به گونه‌ای است که آن را برای هر کاربری مناسب می‌سازد. این پرده مدرن در سال‌های اخیر محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است، طوری که می‌توانید آن را در خانه‌هایی با دکورهای متفاوت مشاهده کنید. در این مقاله به بررسی جنبه های مختلف پرده زبرا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن می‌پردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا نوع خاصی از پرده رول یا غلتکی است که از نوارهای یک‌درمیان، افقی، موازی و متناوب پارچه مات و تور تشکیل شده است. این نوارها با ظرافت خاصی به هم دوخته شده‌اند و با ساختاری یکپارچه دور یک میله در بالا و یک میله در پایین حرکت می‌کنند؛ به این ترتیب ظاهر دو لایه به پارچه می‌دهند. همان‌طور که پرده را به سمت بالا یا پایین می‌چرخانید، پارچه در جلو و پشت میله حرکت می‌کند و باعث می‌شود نوارها به اشکال مختلف در یک راستا قرار گیرند.

با تغییر راستای قرارگیری نوارها می‌توانید ورود نور به اتاق را کنترل کنید. اگر لاین تور در برابر لاین تور دیگر و لاین‌های مات هم در برابر هم قرار بگیرند، می‌توانید 50% نور طبیعی را به صورت نور ملایم و سایه روشن داشته باشید. اگر لاین مات در برابر لاین تور قرار گیرد، ورود نور به اتاق قطع شده و محیط تاریک می‌شود.

با جابجایی لاین‌ها میان این دو حالت، می‌توانید ورود نور به اتاق را در محدوده 10 تا 50% کنترل کنید و اگر خواهان 100% نور طبیعی هستید، پرده را به طور کامل بالا بزنید. ویژگی های پرده زبرا از نظر سطح کنترل نور و حریم خصوصی از سایر پرده‌ها قدرتمندتر است.

پرده زبرا انواع گوناگونی دارد که با ترکیب آن‌ها با یکدیگر می‌توان صدها طرح و مدل متنوع تولید کرد.
پرده زبرا انواع گوناگونی دارد که با ترکیب آن‌ها با یکدیگر می‌توان صدها طرح و مدل متنوع تولید کرد.

انواع پرده زبرا

یکی از بهترین ویژگی های پرده زبرا که آن را از دیگر پرده‌های مدرن متمایز می‌کند، تنوع این پرده از نظر نوع، طرح و رنگ است. پرده زبرا انواع گوناگونی دارد که با ترکیب آن‌ها با یکدیگر می‌توان صدها طرح و مدل متنوع تولید کرد. بدین ترتیب هر سلیقه‌ای که داشته باشید و منزل شما هر دکوری داشته باشد، می‌توانید پرده مناسب و مطلوب خود را پیدا کنید. در ادامه به معرفی انواع پرده زبرا می‌پردازیم، زیرا آشنایی با آن‌ها به شما امکان می‌دهد مناسب‌ترین نوع پرده را برای خود انتخاب کنید.

پرده زبرا طرح چوب

پرده زبرا طرح چوب، پرده شیک، خاص و مدرن است که لاین‌های پارچه‌ای آن دارای طرح چوب هستند. این پرده تنوع رنگ زیادی دارد و فقط محدود به رنگ چوب نیست؛ گرچه اگر رنگ چوب آن را انتخاب کنید، می‌توانید ظاهر کلبه جنگلی را در خانه خود به وجود آورید.

پرده زبرا دو رنگ

پرده زبرا دو رنگ نوع جدیدی از پرده زبرا است که هر کدام از لاین‌های پارچه‌ای آن از دو رنگ تشکیل شده‌ است. این دو رنگ معمولاً به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که مکمل یکدیگر باشند و‌ هارمونی بسیار زیبایی ایجاد کنند. پرده دو رنگ ظاهر لوکس و منحصربه فردی به محیط اتاق شما می‌دهد و در هر مکانی، اعم از اتاق‌های اداری یا مسکونی قابل استفاده است.

پرده زبرا گونی بافت

پرده زبرا گونی بافت برای کسانی که به طرح‌های ساده و پارچه‌های بافت‌دار علاقه‌مند هستند، بسیار مناسب است. با شنیدن نام پرده ممکن است این ذهنیت برای شما ایجاد شود که پرده ظاهری ضخیم و درشت دارد، اما در واقع این‌طور نیست و این پرده زیبایی و ظرافت خاص خود را دارد. پرده زبرا گونی‌ بافت برای همه مکان‌ها مناسب است و هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

پرده زبرا ژاکارد

پرده زبرا ژاکارد یکی از زیباترین انواع پرده زبرا است که در آن طرح‌های زیبایی مانند گل در تار و پود پارچه بافته می‌شود. این پرده ظاهری شیک و رسمی‌ به محیط می‌دهد و برای مکان‌هایی مانند اتاق پذیرایی، اتاق جلسات ادارت و… مناسب است.

پرده زبرا ساده

پرده زبرا ساده یکی از پرکاربردترین و مینیمال‌ترین انواع پرده زبرا است. پارچه مورد استفاده در این پرده، ساده و تک‌رنگ است و هیچ طرح و بافتی ندارد. این ویژگی باعث می‌شود در همه مکان‌ها، اعم از محیط‌های اداری، منازل مسکونی و مکان‌های تجاری قابل استفاده باشد. پرده ساده زبرا یکی از متنوع‌ترین پرده‌ها از نظر رنگ است و با هر دکوری مطابقت دارد.

 پرده زبرا ساده یکی از متنوع‌ترین پرده‌ها از نظر رنگ است و با هر دکوری مطابقت دارد.
پرده زبرا ساده یکی از متنوع‌ترین پرده‌ها از نظر رنگ است و با هر دکوری مطابقت دارد.

پرده زبرا گل داماس

پرده زبرا گل داماس، ظاهر بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. این پرده ظاهری شیک و مجلل دارد و برای محیط‌های رسمی‌ و اتاق‌های پذیرایی بسیار عالی است. در بسیاری از پرده‌ها، گل داماس به صورت نقره‌کوب و برجسته روی پارچه نقش می‌شود که زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

پرده زبرا موج‌دار

پرده زبرا موج‌دار، پرده‌ای زیبا، مینیمال و شیک است که طرح محبوب موج را دارد. این پرده با وجود طرح‌دار بودن، ساده است و در هر مکانی می‌توان از آن استفاده کرد. تنوع رنگ آن بسیار زیاد است و برای مکان‌های اداری و مسکونی قابل استفاده است.

پرده زبرا پلیسه

پرده زبرا پلیسه یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع پرده زبرا است. در پرده پلیسه، لاین‌های پارچه‌ای دارای تاخوردگی‌های منظم و افقی هستند که شکلی شبیه به پلکان را ایجاد کرده و ظاهر آن را بسیار شیک و جذاب می‌کند. این تاخوردگی‌ها باعث می‌شوند پارچه پرده حالت برجسته داشته باشد و همچنین مقداری ضخیم‌تر شود. بنابراین میزان فیلترکنندگی نور را با شدت بیشتری انجام می‌دهد و برای کسانی که به دنبال ایجاد محیط تاریک‌تری در اتاق خود هستند، بسیار مناسب است.

زبرا پلیسه با ساختار دوبل، عایق مناسب گرما و سرما
زبرا پلیسه با ساختار دوبل، عایق مناسب گرما و سرما

پرده زبرا بافت برجسته

پرده زبرا بافت برجسته، پرده‌ای ساده اما بافت‌دار است که برجسته ‌بودن بافت آن باعث می‌شود عمق و بعد بیشتری به فضا بدهد و ظاهر شیک‌تری ایجاد کند. این پرده را می‌توانید به صورت بافت ریز یا بافت درشت پیدا کنید که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و برای فضای خاصی مناسب هستند. از پرده زبرا بافت برجسته می‌توان در محیط‌های اداری، تجاری و مسکونی استفاده کرد.

پرده زبرا گلدوزی

پرده زبرا گلدوزی، پرده‌ای ظریف و ملیح است که در آن طرح‌های زیبایی روی هر دو قسمت پارچه و تور پرده گلدوزی می‌شود. این پرده ظاهر منحصربه فرد و بسیار زیبایی دارد و می‌توانید از آن در تمام اتاق‌های منزل و به طور کلی هر جایی که می‌خواهید محیط شاد و جذابی ایجاد کنید، استفاده نمایید.

حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 06-19159

508,745 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-20

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-01

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-05

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-04

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-14

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-08

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-03

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-21

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150115V-16

655,200 تومان (هر متر مربع)

کاربردهای پرده زبرا

پرده زبرا را می‌توان تقریباً روی هر پنجره‌ای از اتاق نشیمن و پذیرایی گرفته تا اتاق خواب استفاده کرد. تنها نقطه‌ای که استفاده از این پرده توصیه نمی‌شود، روی پنجره‌های شیب‌دار است. این امر به این دلیل است که زاویه کج ممکن است مانع از حرکت صاف لایه‌های پارچه‌ای شود. برخی از کاربردهای پرده زبرا، شامل موارد زیر است:

ویژگی های پرده زبرا و کاربردهای آن در اتاق خواب

عملکرد کنترل نور باعث می‌شود پرده زبرا‌ برای اتاق‌خواب‌هایی که به نور در روز و تاریکی کامل در شب نیاز دارند، کاملاً مناسب باشد. تحقیقات نشان می‌دهد حتی قرار گرفتن در معرض نور کم در شب، می‌تواند کیفیت خواب را کاهش دهد.

پرده زبرا به جلوگیری از ورود نور به اتاق کمک می‌کند و تضمین می‌کند تمام اعضای خانواده خواب شبانه بهتری داشته باشند. همچنین به افزایش حریم خصوصی کمک می‌کند. همین ویژگی، پرده زبرا را برای مهدکودک‌ها که کودکان ساعاتی از روز را در آن به استراحت می‌پردازند، مناسب می‌کند.

ویژگی های پرده زبرا و کاربردهای آن در حوزه‌های رسانه و سرگرمی

پرده زبرا برای اتاق‌های کنفرانس، اتاق‌های سرگرمی‌ و سالن‌های سینما و نمایش فیلم ایده‌آل است. زمانی که می‌خواهید فیلم تماشا کنید، پارچه مات از ورود نور به اتاق جلوگیری می‌کند و مانع از بازتابش نور از صفحه نمایش تلویزیون یا کامپیوتر می‌شود. هنگامی‌ که می‌خواهید به فعالیت‌های دیگر مشغول شوید و نیاز به نور دارید، می‌توانید از لایه‌های تور استفاده کنید و شرایط مطلوب خود را ایجاد نمایید.

پرده زبرا مناسب برای اتاق‌های کنفرانس، سرگرمی‌ و سالن‌های سینما و نمایش فیلم
پرده زبرا مناسب برای اتاق‌های کنفرانس، سرگرمی‌ و سالن‌های سینما و نمایش فیلم

ویژگی های پرده زبرا و کاربردهای آن در دفاتر اداری

پرده زبرا انتخابی عالی برای محیط‌های اداری است. اگر دفتر کار شما در معرض نور قرار دارد، احتمالاً مجبور می‌شوید مدام روشنایی صفحه نمایش کامپیوترتان را کم یا زیاد کنید. حتی برای جلوگیری از تابش نور شدید و بازتاب آن، ممکن است لازم باشد فضای کاری خود را تغییر دهید.

 ویژگی ‌های پرده زبرا به شما امکان می‌دهد عوامل حواس‌پرتی را کنار بگذارید و روی کار خود متمرکز شوید. این پرده کنترل نور بهتری ارائه می‌دهد تا بتوانید نور ورودی را در طول روز تنظیم کنید؛ بدین‌ترتیب همچنان می‌توانید از نور خورشید لذت ببرید، بدون اینکه تابش خیره‌کننده آن در مانیتور شما را اذیت کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پرده زبرا

ویژگی ‌های پرده زبرا

ویژگی های پرده زبرا آن را به یکی از کارآمدترین انواع پرده تبدیل کرده است. پرده زبرا انقلابی را در پرده‌های مدرن به وجود آورد، زیرا تنها سبک پرده‌ای است که نوارهای افقی شفاف و مات دارد. این فناوری جدید به همه مالکان اجازه می‌دهد سطح مناسبی از حریم خصوصی و نور را ایجاد کنند. از مهم‌ترین ویژگی های پرده زبرا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل نور و حریم خصوصی از ویژگی های پرده زبرا

پرده زبرا به دلیل استفاده از پارچه‌های تور و مات و ساختار لایه‌لایه، کنترل نور و حفظ حریم خصوصی عالی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از پارچه مات برای ایجاد محیطی تاریک و مناسب برای خواب راحت و عمیق استفاده کنید و در طول روز می‌توانید پرده‌ را به گونه‌ای تنظیم کنید که لایه تور برای روشن‌ترکردن اتاق مقابل پنجره قرار بگیرد. این قابلیت شما را قادر می‌سازد میزان نور و حریم خصوصی را در ساعات مختلف روز کنترل کنید.

با استفاده از پرده زبرا در ساعات مختلف روز میزان نور و حریم خصوصی را کنترل کنید.
با استفاده از پرده زبرا در ساعات مختلف روز میزان نور و حریم خصوصی را کنترل کنید.

در زمستان، نور خورشید به طور کلی کم و اغلب در سطح چشم می‌تابد. وقتی رانندگی می‌کنید، معمولاً آفتاب‌گیر را روبه‌روی چشمان خود قرار می‌دهید، وقتی در شهر قدم می‌زنید از عینک آفتابی استفاده می‌کنید، اما وقتی در خانه یا محل کار خود هستید، راحت‌ترین راه مقابله با نور آفتاب پرده است. پرده زبرا امکان کنترل بهینه نور را فراهم می‌کند و می‌تواند روال کار روزانه شما را بدون اینکه مجبور باشید در اتاق حرکت کنید یا جهت صفحه نمایش کامپیوتر یا تلویزیون را عوض کنید، بهبود بخشد.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی از ویژگی های پرده زبرا

یکی از ویژگی های پرده زبرا این است که کنترل بیشتری بر دمای خانه ارائه می‌دهد تا بتوانید در هزینه برق و گاز خود صرفه‌جویی کنید. در تابستان، پارچه‌های مات از ورود بیش از حد نور خورشید به داخل اتاق جلوگیری می‌کنند و فضای داخل را خنک‌تر نگه می‌دارند. از سوی دیگر، لایه‌های تور اجازه ورود حدی از نور را می‌دهند و فضا را روشن نگه می‌دارند تا مجبور نباشید دائماً چراغ‌ها را روشن نگه دارید.

پرده زبرا به دلیل دولایه‌ بودن، راهی ایده‌آل برای عایق‌بندی پنجره است. این پرده توانایی لازم برای به دام‌ انداختن و حفظ گرما میان دو لایه را دارد. بنابراین از تبادل حرارتی جلوگیری به عمل می‌آورد و در نهایت، قبض‌های انرژی شما کاهش محسوسی پیدا می‌کند. با استفاده از پرده زبرا می‌توانید نور و دما را به سادگی و با استفاده از نور طبیعی خورشید به جای روشن‌ کردن بخاری یا برق تنظیم کنید.

طراحی مدرن و متفاوت از ویژگی های پرده زبرا

پرده زبرا نه تنها کاربردی است، بلکه ظاهر بسیار زیبایی دارد. لایه‌های متناوب پارچه به اتاق بُعد و بافت می‌بخشد. این پرده، زیبا و در عین حال ساده است و می‌تواند هم در محیط‌های اداری و هم در منازل مسکونی استفاده شود. پرده زبرا در طیف وسیعی از رنگ‌ها موجود است. بدین‌ترتیب هر طرح رنگی که داشته باشید، می‌توانید پرده‌ای که با آن مطابقت داشته باشد، پیدا کنید.

تنوع طرح و رنگ از ویژگی های پرده زبرا

پرده زبرا انواع گوناگونی دارد. تولیدکنندگان، انواع مختلف پرده زبرا را با یکدیگر ترکیب کرده و مدل‌های متنوعی و بی‌شماری ایجاد کرده‌اند که هر کدام زیبایی خاص و منحصربه فرد خود را دارد. همچنین رنگ‌بندی این پرده بسیار زیاد است که از ویژگی ‌های پرده زبرا محسوب می‌شود.

پرده زبرا یکی از انواع پرده‌های مدرن است که ویژگی اصلی آن توانایی کنترل بالای نور است. از دیگر ویژگی های پرده زبرا می‌توان به کنترل حریم خصوصی و تنوع بالای طرح و رنگ اشاره کرد. این پرده در هر جایی قابل استفاده است و با هر دکوراسیونی مطابقت دارد. فروشگاه اینترنتی پرده بازار، انواع پرده زبرا و دیگر پرده‌های مدرن را عرضه می‌کند. شما می‌توانید از انواع محصولات متنوع این فروشگاه دیدن کرده و بهترین‌ها را به خانه خود ببرید.

منبع +++

نصب پرده زبرا برای چه پنجره‌هایی مناسب نیست؟

تنها نقطه‌ای که نصب پرده زبرا توصیه نمی‌شود، روی پنجره‌های شیب‌دار است. این امر به این دلیل است که زاویه کج ممکن است مانع از حرکت صاف لایه‌های پارچه‌ای شود.

چه ویژگی پرده زبرا را از سایر پرده‌ها متمایز می‌کند؟

تنوع این پرده از نظر نوع، طرح و رنگ، یکی از بهترین ویژگی های پرده زبرا است که آن را از دیگر پرده‌های مدرن متمایز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.