ویژگی های پرده سان اسکرین: مزایای پرده‌های اقتصادی ایپک و استانداردها

ویژگی های پرده سان اسکرین

امروزه نور خورشید و آسیب‌های ناشی از آن، عنصری کلیدی در طراحی سازه‌های هوشمند است. یکی از آیتم‌های اصلی در طراحی این سازه‌ها، نصب پرده‌های منحصر به فردی است که با کاهش مصرف انرژی، آسایش و راحتی را برای افراد به ارمغان می‌آورند؛ پرده‌هایی با طول عمر استثنایی که گرما و سرمای داخل محیط را حفظ می‌کنند. اما سؤال این‌جاست که مقاومت این پرده‌ها چقدر است و تا چه حد می‌تواند مانع از نفوذ اشعه فرابنفش خورشید شود؟ در این مقاله از پرده بازار بر آن هستیم ضمن پاسخگویی به این سؤال، ویژگی های پرده سان اسکرین و پارچه تولیدی آن را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

ویژگی های پرده سان اسکرین

پرده سان اسکرین تهیه شده از الیاف شیشه با کوتینگ آلومینیومی (2%)، پرده‌ای ایده‌آل برای محیط‌های خانگی و اداری است. تولیدکننده پارچه این پرده، شرکت Mermet فرانسه است که با توجه به فناوری‌های به کار برده در تولید این پرده، آرامش سمعی – بصری زیادی را برای متقاضیان به همراه آورده است.

پرده سان اسکرین مجموعه پرده بازار، با ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند مقاومت بالا در برابر پارگی و کشیدگی، دفع گرمای آفتاب، مقاومت در برابر عناصر آنتی‌باکتریال و شستشوی آسان توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. در ادامه، به بررسی بعضی از مهم‌ترین ویژگی های پرده سان اسکرین می‌پردازیم.


مدیریت حرارتی در تابستان و زمستان

طبق پروتکل Kyoto و مطابق با مقررات بین‌المللی، بهبود عملکرد حرارتی ساختمان‌ها، مسأله‌ای حیاتی است. حفظ این عملکرد، معمولاً بر عهده سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی است، اما از آن‌جا که این سیستم‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف باعث انتشار 40% گازهای دی‌اکسیدکربن و گازهای گلخانه‌ای در اتمسفر شده‌اند، امروزه استفاده از نور طبیعی (خورشید) جهت حفاظت از محیط زیست و صرفه‌جویی در منابع تجدیدناپذیر به شکل روزافزونی در حال افزایش است.

با پیشرفت صنایع مختلف، یکی از اکسسوری‌های مناسب برای حفظ و بهره‌وری از نور خورشید در محیط‌های خانگی و اداری، تهیه پارچه‌های منحصربه‌فرد با تکنولوژی‌های مدرن مانند پارچه سان اسکرین است. پارچه‌های سان اسکرین می‌توانند حدود 92% از گرمای پرتوهای خورشیدی را دفع کنند و بدین‌ترتیب مستقیماً بر مقدار مصرف انرژی توسط سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان تأثیر بگذارند.

پرده سان اسکرین می‌تواند حدود 92% از گرمای پرتو خورشیدی را دفع کند.
پرده سان اسکرین می‌تواند حدود 92% از گرمای پرتو خورشیدی را دفع کند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

پارچه‌های سان اسکرین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که رنگ تیره‌ی آن گرمای خورشید را جذب کرده و رنگ روشن آن نور خورشید را منعکس می‌کند و مانع از انتقال انرژی خورشیدی به داخل محیط می‌شود. بنابراین پرده‌های سان اسکرین تولید شده با پارچه سان اسکرین، با محدود کردن استفاده از وسایل سرمایشی در تابستان و جلوگیری از انتقال گرمای محیط داخل به بیرون در زمستان، مانع از تبادل انرژی شده و موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: پرده سان اسکرین چیست و چگونه کار می‌کند؟

جلوگیری از اشعه فرابنفش (UV)

یکی دیگر از ویژگی های پرده سان اسکرین، دفع 86% اشعه‌های مضر خورشید (UV) است. همان‌طور که می‌دانید تقریباً 10% از تمام امواج منتشر شده از سطح خورشید را اشعه UV تشکیل می‌دهد. از آن‌جا که حضور طولانی مدت در مقابل تابش مستقیم اشعه‌های مضر فرابنفش می‌تواند احتمال ابتلا به آسیب‌های حاد و مزمن پوستی مانند تشدید روند پیری طبیعی، بینایی، پوسیدگی اشیاء و … را به همراه داشته باشد، محافظت از محیط و شخص در مقابل این بخش از نور خورشید الزامی خواهد بود. پارچه‌های سان اسکرین می‌توانند بسته به نوع پارچه، از 90 تا 100% از محیط و افراد در برابر این اشعه محافظت کنند.

استفاده از بهترین نور طبیعی

از جمله عوامل مهم برای رفاه چشم، بهبود انرژی ساختمان و سلامت ساکنان، استفاده از نور طبیعی است؛ اما شدت نور در فواصل مختلف روز متغیر است و امکان استفاده از نور بدون پرده مناسب وجود ندارد. پارچه‌های سان اسکرین مجموعه پرده بازار در طرح، رنگ و بافت مختلف، بهترین روش برای کنترل و بهینه‌سازی میزان تابش نور طبیعی خورشید و محدودیت استفاده از نور مصنوعی است.

همان‌طور که می‌دانید، بسته به نمای ساختمان و استفاده از فضا، نور باید به میزان مشخصی فیلتر شود تا از تابش نور مستقیم خورشید و تأثیراتی مانند: انعکاس نور از سطح اشیاء موجود در محیط به ویژه صفحه نمایش رایانه، خستگی‌های چشم ناشی از تابش مستقیم نور، کم آبی بدن و… جلوگیری کند.

نصب پرده‌های تخصصی سولار (سان اسکرین)، می‌تواند میزان نور طبیعی مورد نیاز به محیط را تا حد زیادی کنترل کند و بدین‌ترتیب، بهره‌وری بیشتری برای افراد حاضر در محیط اداری یا خانگی به همراه داشته باشد. البته باید به این مسأله توجه داشت که پارچه‌هایی با رنگ تیره، کنترل بهتری بر تابش خیره‌کننده نور دارند، زیرا نور کمتری را پخش کرده و در مقابل نور بیشتری را جذب می‌کنند.

حراج!
1,005,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!
تماس بگیرید
در انبار موجود نمی باشد
1,005,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!
1,005,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!
1,005,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!
837,700 تومان (هر متر مربع)
حراج!
837,700 تومان (هر متر مربع)
حراج!
837,700 تومان (هر متر مربع)
حراج!
837,700 تومان (هر متر مربع)
حراج!
837,700 تومان (هر متر مربع)
حراج!
837,700 تومان (هر متر مربع)

اپتیکال (optical)

فاکتور اپتیکال یا درصد باز بودن پارچه، یکی از ویژگی های مهم پرده سان اسکرین است. این پرده به شما اجازه می‌دهد به میزان 10% از سطح کمتر یا بیشتر ورودی نور را انتخاب کنید. از آن‌جا که ضریب‌های مختلف باز بودن پارچه می‌توانند تا 99% اشعه‌های نوری را فیلتر کنند، در هنگام خرید پرده باید به موقعیت جغرافیایی، شدت و زاویه تابش خورشید، طرح و نوع نمای ساختمان دقت داشته باشید.

بر این اساس با انتخاب دقیق درصد باز بودن روزنه‌های پارچه پرده (اپتیکال)، قادر خواهید بود سطح روشنایی محل مورد استفاده خود را کنترل کرده و طیف نورهای آزاردهنده و ایجاد کننده تاری دید را کاهش دهید. همچنین ویژگی اپتیکال در پرده‌های سان اسکرین باعث می‌شود در صورت تابش مستقیم خورشید، نور طبیعی به صورت یکسان در محیط پخش شود.

با انتخاب دقیق اپتیکال، می‌توانید سطح روشنایی محل مورد استفاده خود را کنترل کنید.
با انتخاب دقیق اپتیکال، می‌توانید سطح روشنایی محل مورد استفاده خود را کنترل کنید.

طول عمر استثنایی

از دیگر ویژگی های پرده سان اسکرین، طول عمر بالای پارچه‌های آن است. پارچه پرده شیک سان اسکرین IPEK از الیاف فایبر گلاس (الیاف شیشه) بافته شده است. استفاده از الیاف فایبر گلاس در تهیه این نوع پرده باعث شده پرده‌های سان اسکرین پرده بازار، علاوه بر ضد حریق بودن، مقاومت مکانیکی و تحمل بسیار بالا در برابر فشار، کشش و پاره شدن، زمانی‌ که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، رنگ خود را از دست نداده و با گذشت زمان رنگشان ثابت باقی بماند. همچنین به لطف استفاده از مواد خام شیشه، ثبات و طول عمری طولانی داشته و با قرار گرفتن در معرض گرما، شکل و حالت خود را از دست نمی‌دهند.

حراج!
489,600 تومان (هر متر مربع)
حراج!
508,745 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید Z3096001

369,869 تومان (هر متر مربع)
499,000 تومان720,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-25

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-17

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-12

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-13

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-20

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-01

655,200 تومان (هر متر مربع)

استانداردهای پرده سان اسکرین

پرده‌های سان اسکرین شرکت پرده بازار، علاوه بر گواهینامه استاندارد طلایی زیست محیطی از GreenGuard آمریکا، استاندارد BREEAM و LEED را نیز دریافت کرده‌اند که نمایشی از عملکرد عالی این پرده‌ها از منظر زیبایی محیطی است.

استاندارد BREEAM

 استاندارد BREEAM _ (Building Research Establishment – Environmental Assessment)، متداول‌ترين روش برای ارزيابی عملکرد محيط زيست است. این استاندارد بهترین شیوه در زمینه طراحی پایدار بر اساس معیارهای مختلف است. پارچه‌های سان اسکرین برند ایپک، در موارد ذیل موفق به دریافت این استاندارد شده است:

  • کاهش مصرف انرژی ساختمان
  • آسایش بصری
  • کیفیت هوا در داخل
  • راحتی حرارتی
  • عملکرد صوتی
  • کاهش انتشار گاز CO2
  • نوآوری
نصب پرده‌های سولار، میزان نور طبیعی مورد نیاز در محیط را تا حد زیادی کنترل می‌کند .
نصب پرده‌های سولار، میزان نور طبیعی مورد نیاز در محیط را تا حد زیادی کنترل می‌کند .

استاندارد LEED

 استاندارد LEED _ (Leadership in Energy and Environmental Design)، استاندارد ساختمان در ایالات متحده است که در آن ساختمان‌ها را در چهار گروه دسته‌بندی می‌کنند و بر اساس معیارهای زیر صادر می‌گردد:

  • کاهش ضایعات و منابع مصرف شده
  • استفاده مجدد از مواد
  • بازیافت مواد

شرکت پرده بازار طیف وسیعی از پارچه‌های تخصصی سولار را جهت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، با همکاری و همراهی شرکت‌های معروف اروپایی و آمریکایی تولید کرده است. این شرکت مفتخر است با ارائه پارچه‌های تولیدی برند ایپک، زمینه را برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی فراهم کند. همچنین با کنترل ورود گرما به داخل ساختمان، مقدار بار مصرف دستگاه‌های برودتی را کاهش دهد و به نوعی از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری نماید.

در این مقاله از پرده بازار، به صورت دقیق و کاربردی ویژگی های پرده سان اسکرین بررسی شد و در کنار آن، استانداردهای لازم و همچنین، توانایی شرکت پرده بازار در تولید این محصولات بیان شد. امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید به اطلاعات کاربردی و مفید در این زمینه دست یابید. خواهشمندیم با بیان نظرات خود ما را در ارتقای کیفیت مقالات یاری رسانید.

مهم‌ترین ویژگی‌های پرده‌ سان اسکرین چیست؟

+ مدیریت حرارتی در تابستان و زمستان
+ صرفه‌جویی در مصرف انرژی
+ جلوگیری از اشعه فرابنفش
+ استفاده از بهترین نور طبیعی
+ اپتیکال
+ طول عمر استثنایی

پرده سان اسکرین ایپک شامل چه استانداردهایی است؟

+ استاندارد طلایی زیست محیطی از GreenGuard آمریکا
+ استاندارد BREEAM
+ استاندارد LEED

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.