جدیدترین مدل ‌های پرده 2022: مدل‌های متنوع و جذاب

جدیدترین مدل های پرده

پرده تنها پوششی برای پنجره نیست، بلکه تأثیر زیادی روی دکوراسیون و فضای کلی اتاق دارد. پرده می‌تواند اتاق کسل و بی‌روح را به مکانی زیبا و شیک تبدیل کند. آشنایی با جدیدترین مدل ‌های پرده 2022 به شما کمک می‌کند با تکنولوژی روز دنیا در زمینه دکوراسیون داخلی و پوشش پنجره‌ها آشنا شوید و پرده‌ای را که بیشترین هماهنگی را با اتاق و دکوراسیون شما دارد، انتخاب کنید.

زبرا از جدیدترین مدل ‌های پرده

پرده زبرا جزو پرده‌هایی است که در چند سال گذشته از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است و در سال 2022 همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. این پرده توانایی بالایی در کنترل نور دارد؛ به این صورت که سه سطح مختلف نوردهی را ارائه می‌دهد. با استفاده از این پرده می‌توانید نوری ملایم و سایه روشن داشته باشید و میزان نور وارد شده به محیط را بین 10% تا 50% تغییر دهید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که ورود نور را به طور کامل قطع کنید و محیطی تاریک به وجود آورید. اگر پرده زبرا را به طور کامل بالا بزنید، می‌توانید از نور کامل برخوردار شوید.

به همین ترتیب میزان حریم خصوصی که توسط پرده زبرا ارائه می‌شود، متغیر است. شما می‌توانید بر اساس ساعاتی از شبانه‌روز که در آن قرار دارید، حریم خصوصی مورد نیاز خود را تنظیم کنید؛ برای مثال از حالت سایه روشن پرده زبرا می‌توانید برای حفظ حریم خصوصی خود در ساعات روز استفاده کنید. اما پرده زبرا چگونه می‌تواند سطوح مختلف نور را ارائه دهد و ساختار آن به چه صورت است؟

با پرده زبرا می‌توانید میزان نور وارد شده به محیط را بین 10% تا 50% تغییر دهید.
با پرده زبرا می‌توانید میزان نور وارد شده به محیط را بین 10% تا 50% تغییر دهید.

پارچه پرده زبرا از نوارهای تور و پارچه تولید شده است که به صورت یک‌درمیان، موازی و افقی قرار گرفته‌اند و ساختار ظریف و یکپارچه‌ای را به وجود می‌آورند. این پارچه دور لوله‌ای که در بالای پرده قرار دارد، می‌چرخد. وقتی پارچه طوری چرخانده شود که نوارهای تور در برابر هم و نوارهای پارچه مقابل هم باشند، می‌توانید سایه روشن و ملایمی داشته باشید، اما هنگامی‌که نوارهای تور در برابر نوارهای پارچه قرار بگیرند، عبور نور متوقف شده و محیط تاریک ایجاد می‌شود. پرده زبرا زنجیری دارد که می‌توانید حرکت پارچه را تنظیم کنید. همچنین این امکان وجود دارد که پرده را به صورت کامل بالا بزنید و دید کامل بیرون را داشته باشید.

پرده زبرا علاوه بر امکان تنظیم نور، قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیار خوب دیگری هم دارد. طرح‌ها و رنگ‌های پرده زبرا بسیار زیاد و متنوع است. تنوع پرده تنها از نظر رنگ‌بندی نیست، بلکه لاین‌های پارچه‌ای پرده طرح‌های بسیار گوناگونی هستند و هر سال هم طرح‌های جدیدی برای آن ارائه می‌شود.

از جمله مدل‌های پرده زبرا می‌توان به طرح ژاکارد، طرح موج‌دار، طرح چوب، طرح دورنگ، گونی بافت، پلیسه، گلدوزی، خامه‌دوزی و… اشاره کرد. این گوناگونی باعث می‌شود پرده در هر دکوراسیونی قابل استفاده باشد. پرده زبرا باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. از آن‌جا که این پرده حالت دولایه دارد، هوا بین دو لایه قرار گرفته و عایق‌بندی بیشتری نسبت به پرده‌های یک لایه ارائه می‌دهد.

حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 06-19159

508,745 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-20

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-01

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-05

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-04

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-14

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-08

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-03

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-21

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150115V-16

655,200 تومان (هر متر مربع)

دابل شید از جدیدترین مدل ‌های پرده

پرده دابل شید یکی از جدیدترین مدل ‌های پرده است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این پرده طراحی خاص و منحصربه فردی دارد که نه تنها باعث افزایش عملکرد آن شده، بلکه زیبایی آن را هم دو چندان کرده است. پرده دابل شید از سیستم مرسوم و محبوب پرده اصلی و زیرپرده استفاده می‌کند، اما آن را در قالب مدرن ارائه می‌نماید.

پرده دابل شید از دو لایه پرده تشکیل شده است. پرده زیری که نقش زیر پرده را دارد و کار مسدودکنندگی نور و حفظ کامل حریم خصوصی را انجام می‌دهد، پرده شید است. این پرده می‌تواند شید ساده و مات، شید شاین یا شید بلک اوت باشد. پرده رویی تور است و وظیفه متعادل و ملایم ‌کردن نور، زیباتر کردن محیط و ارائه حد متوسطی از حریم خصوصی مناسب را در طول روز بر عهده دارد.

لایه توری در پرده دابل شید، جهت متعادل کردن نور و زیباتر کردن محیط استفاده می‌شود.
لایه توری در پرده دابل شید، جهت متعادل کردن نور و زیباتر کردن محیط استفاده می‌شود.

دو لایه پرده شب و روز سیستم جداگانه‌ای دارد؛ به این صورت که هر یک مکانیسم و زنجیر جدا دارند و مستقل از دیگری بالا و پایین می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود هر گاه به نور ملایم نیاز داشته باشید، پرده تور را به تنهایی استفاده کنید و وقتی قطع کامل نور مورد نیاز شما باشد، هر دو لایه را استفاده کنید.

تنوع طرح و رنگ پرده دو مکانیزم بسیار زیاد است. شما می‌توانید انواع مختلف رنگ را بسته به رنگ‌های موجود در دکور منزل یا محل کار برای آستر پرده استفاده کنید و از طرح‌های متنوع تور برای پرده رویی بهره ببرید. بدین‌ترتیب می‌توانید دیزاین زیبا و منحصربه فردی به وجود آورید.

شید از محبوب‌ترین مدل‌های پرده

پرده شید چند سالی است که در بازار پرده حضور پیدا کرده و طرفداران خود را به دست آورده است. این پرده همچنان جزو جدیدترین مدل ‌های پرده است و هر روز به طرفداران آن اضافه می‌شود. پرده شید از انواع پرده‌های مدرن محسوب می‌شود. این پرده دارای سیستم بالارو است، یعنی می‌توانید آن را بالا و پایین ببرید. وقتی پرده کاملاً پایین است، ظاهری شبیه به صفحه صاف دارد. شما می‌توانید میزان بالا رفتن پرده را در اندازه‌ای که می‌خواهید، تنظیم کنید و بدین‌ترتیب نور وارد شده به محیط را کنترل نمایید.

این پرده که از جدیدترین مدل ‌های پرده است، قابلیت ارائه نور ملایم را با همان کیفیتی که در پرده زبرا و دابل شید مشاهده کردیم ندارد، اما امکان ترکیب با انواع دیگر پرده را دارد. اکثر پرده‌های مدرن از جمله پرده شید از پارچه پلی‌استر تولید می‌شوند. انواع مختلفی از پارچه پلی‌استر را می‌توان برای پرده شید استفاده کرد که بر این اساس پرده به چهار دسته زیر تقسیم می‌شود:

پرده شید قابل ترکیب با دیگر انواع پرده
پرده شید قابل ترکیب با دیگر انواع پرده

پرده شید ساده و مات

این نوع پرده شید از پارچه پلی‌استر ساده، مات و تک‌رنگ تشکیل می‌شود. رنگ‌بندی این پارچه بسیار متنوع است و از رنگ‌های ملایم و پاستلی تا رنگ‌های شاد و تند را شامل می‌شود. در صورتی که از رنگ‌های روشن برای این پرده استفاده کنید، روشنایی بیشتری در داخل اتاق خواهید داشت و در صورت استفاده از رنگ‌های تیره‌تر می‌توانید اتاق را تاریک‌تر کنید.

پرده شید شاین و اکلیلی

این نوع پرده شید از پارچه شاین‌دار که حالت براق و اکلیلی دارد، تهیه می‌شود. رنگ‌بندی پارچه متنوع است و طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شود.

پرده شید بلک اوت

پرده شید بلک اوت از پارچه بلک اوت تولید می‌شود. پارچه بلک اوت نوعی پارچه است که پوشش آلومینیومی دارد و هیچ نوری را از خود عبور نمی‌دهد. این پرده تاریکی مطلق ایجاد می‌کند و به عنوان پرده اتاق خواب، اتاق کنفرانس و… مناسب است.

پرده شید پروژکتور

پرده نمایش پروژکتور، برای نمایش تصاویر، ویدئوها، اسلایدها و… طراحی شده است. این پرده از پارچه فایبرگلاس تولید شده است. پشت پارچه رنگ مشکی دارد که باعث تنظیم یکنواخت نور می‌شود. بافت پرده شید پروژکتور چند لایه است و سطح بسیار صافی دارد، به طوری که تصاویر با کیفیت بالایی روی آن نمایش داده می‌شوند. زاویه دید این پرده 180 درجه است؛ به این معنی که در هر زاویه‌ای از آن قرار داشته باشید، می‌توانید با کیفیت مطلوبی تصاویر را مشاهده کنید. پرده در برابر کپک‌زدگی مقاومت بالایی دارد و تصاویر را به صورت 4K، ultra HD و HDR ارائه می‌دهد.

ورتیلاین از جدیدترین مدل ‌های پرده

پرده ورتیلاین یکی از جدیدترین مدل ‌های پرده و یکی از محبوب‌ترین آن‌ها است. این پرده چند ویژگی منحصربه فرد دارد که در پرده‌های دیگر نمی‌توانید نظیر آن‌ها را پیدا کنید. پرده ورتیلاین از اسلایدهای پارچه و تور تشکیل شده که به صورت عمودی کنار هم قرار گرفته‌اند. ساختار کنترل نور آن مشابه پرده زبرا است؛ با این تفاوت که اسلایدها از هم جدا هستند. بدین‌ترتیب شما می‌توانید اسلایدها را حرکت دهید یا از میان آن‌ها رد شوید.

پرده ورتیلاین به دلیل ساختار عمودی خود، پنجره‌ها را بلندتر نشان می‌دهد.
پرده ورتیلاین به دلیل ساختار عمودی خود، پنجره‌ها را بلندتر نشان می‌دهد.

این ویژگی چند مزیت دارد؛ اول اینکه می‌توانید جهت اسلایدها را عوض کنید و نور را در هر سمتی که می‌خواهید بتابانید. مزیت دیگر این است که می‌توانید پنجره را بدون نیاز به کنار زدن پرده باز کنید. مورد دیگر این است که می‌توانید پرده را جلوی درب تراس، بالکن یا هر در دیگری آویزان کنید و هر زمان که خواستید، از میان پرده رد شده و وارد تراس شوید. پرده ورتیلاین به دلیل ساختار عمودی خود، پنجره‌ها را بلندتر نشان می‌دهد و باعث بزرگ‌تر نشان‌ دادن اتاق می‌شود.

این پرده تنوع رنگ بالایی دارد و حتی می‌توانید اسلایدها را به رنگ‌های متفاوت انتخاب کنید. شما می‌توانید رنگ اسلایدهای کناری را مطابق با یکی از رنگ‌های موجود در دکور خود انتخاب کنید و برای اسلایدهای وسط از رنگ‌هایی خنثی، مانند شیری، کرم، سفید و… استفاده کنید؛ بدین‌ترتیب دیگر نیازی به پرده‌های دکوری کناری و دیگر تزیینات پرده نخواهید داشت.

حراج!

پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین خط دار

907,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین ساده

907,200 تومان (هر متر مربع)

سان اسکرین از محبوب‌ترین مدل‌های پرده

یکی از پرده‌هایی که پیشرفت‌های تکنولوژی در چند سال گذشته باعث تولید آن شده است، پرده سان اسکرین نام دارد. این پرده از الیاف شیشه و پی‌وی‌سی تولید شده است و مهم‌ترین تأثیر آن این است که اشعه‌های مضر نور خورشید را فیلتر می‌کند. همان‌طور که می‌دانید، شیشه و پارچه‌های معمولی در دفع اشعه ماوراءبنفش خورشید مؤثر نیستند و باعث ورود این اشعه مضر به محیط می‌شوند. استفاده از پرده سان اسکرین می‌تواند تا 92% از ورود UVA جلوگیری کند و تضمین‎‌کننده سلامت شما و وسایل موجود در ساختمان باشد.

پرده سان اسکرین تا 92% مانع از ورود UVA می‌شود.
پرده سان اسکرین تا 92% مانع از ورود UVA می‌شود.

پرده سان اسکرین تأثیر فوق‌العاده دیگری هم دارد. این پرده گرمای حاصل از آفتاب را کم می‌کند و می‌تواند در خنگ نگه‌داشتن محیط در فصل تابستان بسیار مؤثر باشد. برعکس در زمستان، مانع از خروج هوای گرم داخل به بیرون می‌شود و در هر دو حالت در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

مدل پارچه‌ای از محبوب‌ترین مدل‌های پره

پرده پارچه‌ای نوعی پرده است که قدمت آن به چند قرن می‌رسد، اما همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. هر روز نوآوری‌های جدیدی در پرده پارچه‌ای صورت می‌گیرد، به طوری که می‌توان آن‌ها را جزو جدیدترین مدل ‌های پرده به شمار آورد.

پرده پارچه‌ای تنوع طرح و رنگ بی‌پایانی دارد و از انواع مختلف پارچه برای تهیه آن استفاده می‌شود. از محبوب‌ترین پارچه‌هایی که برای این مدل پرده به کار برده می‌شود، می‌توان به مخمل، ساتن، کتان، لینن، ابریشم و بسیاری دیگر اشاره کرد. پرده پارچه‌ای مدل‌های مختلفی دارد که برخی از آن‌ها رسمی‌تر هستند و برای محیط‌هایی مانند اتاق پذیرایی و اتاق کار مناسبند. بعضی دیگر رسمیت کمتری دارند و در اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و… کاربرد دارند.

پرده‌های دو پانل، ظاهری متقارن و زیبا به محیط شما می‌دهند.
پرده‌های دو پانل، ظاهری متقارن و زیبا به محیط شما می‌دهند.

پرده پارچه‌ای را می‌توان به صورت تک پنل، جفت پنل، ست کامل پرده شامل زیر پرده، والان، پرده اصلی، پرده‌های دکوری کناری و… سفارش دارد. در حالت تک‌ پنل، پرده در یک طرف جمع می‌شود و ظاهر نامتقارن و مدرنی ایجاد می‌کند. در حالت جفت پنل، پرده از وسط باز شده و در دو طرف جمع می‌شود. بدین‌ترتیب ظاهری متقارن و زیبا به وجود می‌آورد. ست کامل پرده جزو محبوب‌ترین مدل‌ها است و معمولاً در مکان‌های رسمی‌ مانند اتاق پذیرایی، لابی هتل‌ها و… استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: کاربردهای پرده

کرکره چوبی از جدیدترین مدل‌های پرده

کرکره یکی از محبوب‌ترین پوشش‌های پنجره است که مدل‌های قدیمی ‌آن که از جنس آلومینیوم بودند، تقریباً از مد افتاده‌اند، اما کرکره چوبی ترندی تقریباً به روز و جزو جدیدترین مدل ‌های پرده است. کرکره چوبی از نوارهای چوبی تشکیل شده که به صورت افقی و موازی یکدیگر قرار گرفته‌اند. نوارها با ریسمانی به یکدیگر متصل هستند و با حرکت ریسمان، زاویه آن‌ها تغییر کرده و اجازه عبور نور را می‌دهند یا جلوی آن را مسدود می‌کنند. کرکره را می‌توان در بالا جمع کرد تا نور بتواند به طور کامل وارد محیط شود.

پرده کرکره چوبی از محبوب‌ترین و ترندترین پوشش‌های پنجره
پرده کرکره چوبی از محبوب‌ترین و ترندترین پوشش‌های پنجره

مدل پانچی از جدیدترین مدل ‌های پرده

پرده پانچ یکی از جدیدترین مدل ‌های پرده است که به دلیل سهولت استفاده، در چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده است و همچنان یک از جدیدترین مدل‌های پرده است. طراحی پرده به این صورت است که حلقه‌هایی در بالای پرده تعبیه و پانچ می‌شود. این حلقه‌ها از میله پرده رد شده و در نهایت پرده را آویزان نگه می‌دارد. پرده پانچی بسته به پارچه مورد استفاده در آن می‌تواند به عنوان پرده پذیرایی، پرده اتاق خواب، پرده آشپزخانه و… کاربرد داشته باشد. بزرگ‌ترین مزیت این پرده‌ها، راحتی استفاده، سهولت نظافت و شستشو، تنوع بالای طرح و رنگ، هزینه پایین، امکان سفارشی‌کردن پرده با چاپ طرح‌های خاص روی آن و… است.

در پرده پانچی، حلقه‌های پانچ شده از میله پرده رد شده و پرده را آویزان نگه می‌دارد.
در پرده پانچی، حلقه‌های پانچ شده از میله پرده رد شده و پرده را آویزان نگه می‌دارد.

پرده پوششی برای پنجره‌ها است که دقت در انتخاب آن می‌تواند زندگی راحت‌تری را برای شما رقم بزند. داشتن پرده‌ای که نیازهای شما را از نظر میزان نور، سطح حریم خصوصی، میزان گرم یا سرد نگه‌داشتن محیط، هزینه و… برطرف می‌کند، می‌تواند کارایی شما را در محل کار افزایش دهد و راحتی بیشتری را در خانه برای شما به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید جدیدترین مدل ‌های پرده 2022 را از فروشگاه اینترنتی پرده بازار خریداری کنید و پوشش پنجره‌ها را مطابق با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا به روز نگه دارید.

جدیدترین مدل های پرده 2022 چه پرده‌هایی هستند؟

+ زبرا
+ دابل شید
+ شید
+ ورتیلاین
+ سان اسکرین
+ پارچه‌ای
+ کرکره چوبی
+ پرده پانچی
+ و…

مهم‌ترین ویژگی پرده‌های 2022 چیست؟

این پرده‌ها نیازهای شما را از نظر میزان نور، سطح حریم خصوصی، میزان گرم یا سرد نگه‌داشتن محیط، هزینه و… برطرف می‌کند. همچنین کارایی شما را در محل کار افزایش داده و راحتی بیشتری را در خانه برای شما به ارمغان می‌آورد.

One thought on “جدیدترین مدل ‌های پرده 2022: مدل‌های متنوع و جذاب

  1. اشتراک ها: کاربردهای پرده؛ مهم‌ترین ویژگی‌های پرده که باید قبل از خرید بدانید! - پرده بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.