راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار: فاکتورهای مؤثر در انتخاب پرده اداری

راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار

به پرده اتاق کار تنها به عنوان پوششی برای پنجره‌ها نگاه نکنید. این پرده می‌تواند تأثیر زیادی بر روحیه و افزایش بهره‌وری شما داشته باشد. هنگام انتخاب پرده برای اتاق کار خود، نه تنها باید عواملی مانند جنس، دوام و قیمت را در نظر بگیرید، بلکه رنگ پرده هم اهمیت بسیار زیادی دارد. رنگ می‌تواند عاملی برای افزایش نشاط و شادابی شما باشد یا برعکس شما را کسل و بی‌حال کند. در راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار تمام نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند پرده‌ای مناسب را برای اتاق کار خود انتخاب کنید، بررسی خواهیم کرد.

پرده اتاق کار باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

هنگام انتخاب پرده مناسب برای هر فضای کاری، فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود. پرده باید سطح مناسب روشنایی را تأمین کند، تابش خیره‌کننده نور خورشید را کاهش دهد و ظاهر محیط حرفه‌ای را به وجود آورد. مهم‌تر از همه، کارایی را افزایش دهد.

شما می‌توانید از انواع مختلف پرده‌ها، اعم از پرده‌های پارچه‌ای معمولی و پرده‌های مدرن برای پوشش پنجره‌های اتاق کار خود استفاده کنید؛ اما همه این پرده‌ها باید خصوصیات و ویژگی‌های خاصی داشته باشند که در ادامه راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

کنترل نور

آنچه در راهنمای انتخاب پرده اتاق کار اهمیت زیادی دارد، میزان کنترل نور است. توانایی تنظیم نور مناسب در فضای اداری می‌تواند حال ‌و هوای مناسب را در محیط کار ایجاد کند و بهره‌وری را افزایش دهد. همچنین بسیار مهم است پرده از ورود نور زیاد خورشید یا تابش خیره‌کننده آن به داخل اتاق جلوگیری کند. در غیر این صورت کار کردن و حتی مشاهده صفحه نمایش کامپیوتر برای شما غیرممکن شده و پیشرفت کار متوقف می‌شود.

کنترل حریم خصوصی

جدا از توانایی کنترل نور، یکی دیگر از عملکردهای مهم پرده، ارائه حریم خصوصی و کنترل دید است. در هر فضای تجاری، مواقعی وجود دارد که لازم است دید از بیرون را به طور کامل یا جزئی مسدود کنید. پرده اداری مناسب، سطح مورد نیاز حریم خصوصی و کنترل دید را فراهم می‌کند.

سبک و دکور

ایجاد ظاهر و جلوه بصری مناسب به وسیله پرده اهمیت زیادی دارد. محیط مناسب می‌تواند تأثیر مثبت و نشاط‌بخشی بر روحیه شما داشته باشد. بهتر است طرح و سبک کلی اتاق را در نظر بگیرید تا فضایی هماهنگ ایجاد کنید. به عنوان مثال، در دفاتر اداری با سبک معماری سنتی، پنجره‌های کلاسیک مانند پرده‌های چوبی ظاهر مناسبی را ایجاد می‌کنند و در اتاق‌هایی با سبک مدرن، پرده‌های مدرن مانند پرده شید، پرده دابل شید، پرده زبرا، پرده ورتیلاین و پرده سان اسکرین مناسب هستند.

نصب پرده‌های شید و دابل شید، گزینه مناسبی برای اتاق‌های مدرن است.
نصب پرده‌های شید و دابل شید، گزینه مناسبی برای اتاق‌های مدرن است.

اتوماسیون برای افزایش سرعت و راحتی

استفاده از پرده برقی نه تنها میزان راحتی را افزایش می‌دهد، بلکه کارایی را در محل کار بالا می‌برد، زیرا کار به دلیل تنظیم دستی پرده‌ها قطع نمی‌شود. اتوماسیون چه در دفتر کار شخصی و چه در فضای کاری مشترک، اتاق استراحت یا اتاق کنفرانس نیازی روزافزون است.

بهره‌وری انرژی

پرده اداری در کنار کنترل نور و حریم خصوصی، بهینه‌سازی انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها را فراهم می‌کند. پرده برقی هوشمند را می‌توان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که به طور خودکار در زمان‌های بهینه روز باز و بسته شود و در نتیجه به حفظ دمای اتاق کمک کند.

حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 06-19159

508,745 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-20

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-01

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-05

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-04

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-14

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-08

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-03

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 300085V-21

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150115V-16

655,200 تومان (هر متر مربع)

دوام و پایداری

دوام و پایداری دو عامل دیگری هستند که باید هنگام خرید پرده اداری مورد توجه قرار گیرند. خرید پرده مرغوب و باکیفیت که دوام بالایی دارد، سرمایه‌گذاری ارزشمند است و با استفاده از آن در دراز مدت، بازده سرمایه‌گذاری خواهید داشت. پرده‌های بی‌کیفیت نیاز به تعویض مکرر دارند و در نهایت هزینه بیشتری را در طول زمان به همراه خواهند داشت.

تمیزکردن و نگهداری

یکی دیگر از نیازهای اساسی پرده اتاق کار این است که نگهداری از آن سخت نباشد و به راحتی تمیز شود. این کار باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود.

ست کردن رنگ‌ها در پرده اتاق کار

اینکه بتوانید رنگ‌های پرده اتاق کار خود را با دیگر رنگ‌های موجود در اتاق، مثل دیوارها، مبلمان و… ست کنید، اهمیت زیادی دارد و می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی روی ظاهر اتاق داشته باشد. در این بخش از راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار به این موضوع مهم می‌پردازیم.

پرده اتاق کار رنگ طوسی با چه رنگی ست می‌شود؟

یکی از شیک‌ترین رنگ‌ها برای استفاده در دکوراسیون اتاق کار، طوسی است. این رنگ مانند سفید، رنگی خنثی است و در کنار رنگ‌های دیگر می‌تواند برای هر دکور و سبکی به کار برده شود. از طوسی تیره‌ که تقریباً سیاه به نظر می‌رسد تا رنگ‌های روشن‌تر آن که شبیه سفید هستند، طیف سایه‌های این رنگ را شامل می‌شود.

رنگ طوسی، یکی از شیک‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق کار است.
رنگ طوسی، یکی از شیک‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق کار است.

قرمز و طوسی رنگ‌هایی هستند که هماهنگی زیادی دارند. طوسی می‌تواند انرژی زیاد رنگ قرمز را متعادل کند و ظاهر خوشایند و دلپذیری ایجاد نماید. از دیگر رنگ‌هایی که با پرده اتاق کار طوسی ست می‌شود، می‌توان به خردلی اشاره کرد.

اگر اتاق کار شما کوچک است و نور زیادی دریافت نمی‌کند، زرد خردلی و طوسی طرح رنگی تأثیرگذار است. سبز و خاکستری رنگ‌های طبیعت را به اتاق می‌آورند و به آن احساس تازگی و نشاط می‌دهند. ترکیب آبی و طوسی برازنده و نشاط‌آور است، زیرا هم در آسمان و هم در سراسر خطوط ساحلی دیده می‌شود.

پرده اتاق کار رنگ آبی با چه رنگی ست می‌شود؟

بر اساس تئوری چرخه رنگ، بهترین رنگ‌های مناسب با رنگ مورد نظر شما، نزدیک‌ترین رنگ‌ها روی چرخه رنگ یا دقیقاً مقابل آن هستند. آبی رنگی سرد است که با رنگ‌های سردتر نزدیک آن روی چرخه رنگ به خوبی ترکیب می‌شود. استفاده از این ترکیبات رنگی به اتاق شما حس ثبات و آرامش می‌دهد. برای کنتراست بالاتر و ظاهری جسورتر می‌توانید از رنگ گرم متضاد مانند زرد و نارنجی استفاده کنید.

بکارگیری ترکیبات رنگ آبی به محیط شما حس ثبات و آرامش می‌بخشد.
بکارگیری ترکیبات رنگ آبی به محیط شما حس ثبات و آرامش می‌دهد.

آبی و عاجی ترکیب زیبا و کلاسیکی هستند که می‌توانند ظاهر چشم‌گیری به هر اتاق کار بدهند. این رنگ‌ها متضاد و مکمل یکدیگر هستند. رنگ سفید یا خردلی بسته به اینکه از آبی سرمه‌ای یا آبی-خاکستری استفاده می‌کنید، می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. از آنجا که آبی سرمه‌ای رنگی عمیق و غنی است، می‌توانید آن را با رنگ زرد پاستلی یا خاکستری کم‌رنگ هم ترکیب کنید. از دیگر رنگ‌هایی که با پرده آبی به خوبی ست می‌شوند، می‌توان به خاکستری، خاکی، صورتی، قرمز شرابی و زیتونی اشاره کرد.

پرده اتاق کار رنگ سبز با چه رنگی ست می‌شود؟

ست کردن پرده اتاق کار رنگ سبز بسیار ساده است، زیرا این رنگ با بسیاری از رنگ‌ها به خوبی ترکیب می‌شود. زرد، رنگ همسایه این رنگ روی چرخه رنگ است؛ رنگی شاد که می‌تواند فضایی بهاری در اتاق شما ایجاد کند. سایه‌ای از زرد را انتخاب کنید که مکمل سبز در پرده‌های شما باشد. به عنوان مثال سبز روشن و زرد نرگسی با هم ست می‌شوند یا از سایه‌های طلایی برای ست کردن با سبزهای تیره و زیتونی استفاده کنید.

ترکیب رنگ سبز با بسیاری از رنگ‌‌ها شگفتی‌ساز است.
ترکیب رنگ سبز با بسیاری از رنگ‌‌ها شگفتی‌ساز است.

طرف دیگر سبز در چرخه رنگ، سایه‌های روشن‌تر آبی است. پارچه‌ زیتونی تیره را با آبی کم‌رنگ ست کنید تا پس‌زمینه‌ای شاد برای پرده‌ اتاق کار خود ایجاد نمایید. ملاحظه‌کارترین رنگ که مطمئناً ظاهر بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند، رنگ سفید است. از دیگر رنگ‌هایی که با پرده‌های سبز بهترین ترکیب را دارند، می‌توان به کرم، خاکستری، قهوه‌ای، قرمز شرابی، آلویی و بژ اشاره کرد.

بهترین رنگ پرده اتاق کار 2023

سعی کنید برای پرده اتاق کار خود رنگ‌هایی را انتخاب کنید که نور طبیعی را در فضا منعکس می‌کنند و آن را به حداکثر می‌رسانند. نور طبیعی به بدن و ذهن شما انرژی می‌دهد. بهترین رنگ پرده اتاق کار در سال 2023 که هم نیازهای شما را برآورده کند و هم مطابق مد باشد، رنگی روشن مانند رنگ خاکستری، سفید، سبز روشن و قهوه‌ای روشن است. این رنگ‌ها نه تنها ظاهر شیک و باکلاسی به اتاق کار شما می‌دهند، بلکه به حفظ روحیه شما هم کمک می‌کنند و باعث افزایش پشتکار و تلاش می‌شوند.

رنگ سفید بسیار زیبا و ملایم است و به گونه‌ای به نظر می‌رسد که در طول روز با تغییر نور می‌درخشد. اگر می‌خواهید رنگ‌های پررنگ‌تری داشته باشید، رنگ‌های آبی و سبز ملایم گزینه‌های خوبی هستند، زیرا طبیعت را منعکس می‌کنند و شور و نشاط آن را به داخل اتاق می‌آورند. جدا از این، می‌توانید رنگ صندلی و فرش را با توجه به آن‌ها انتخاب کنید.

حراج!
489,600 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 06-19159

508,745 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید Z3096001

369,869 تومان (هر متر مربع)
499,000 تومان720,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-25

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-17

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-12

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-13

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-20

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-01

655,200 تومان (هر متر مربع)

جدیدترین رنگ پرده اتاق کار 2023

اگر می‌خواهید پرده اتاق کار خود را عوض کنید و علاقه‌مندید بدانید چه رنگ‌هایی در سال 2023 مُد هستند، ادامه راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار را بخوانید. جای تعجب نیست که پس از وقایع سال‌های گذشته و تأثیرات منفی که همه‌گیری کووید 19 بر روان انسان‌ها گذاشته است، ترند رنگ بیشتر و بیشتر به سمت سایه‌های نشاط‌آور متمایل شده است.

در سال جدید میلادی، طبیعت هنوز هم منبعی تزلزل‌ناپذیر و الهام‌بخش برای انتخاب سبک طراحی داخلی است. البته تمایل به استفاده از رنگ‌های غنی‌تر و پررنگ‌تر بیشتر شده است و شاهد افزایش رنگ‌های گرم‌تر مانند قهوه‌ای تیره و کرم قهوه‌ای و همچنین رنگ‌های قرمز خاکی و سفالی هستیم. به نظر می‌رسد رنگ‌های پاستلی همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده‌اند و استفاده از سایه‌هایی مانند بنفش پودری، صورتی چرک و زرد ملایم بیشتر شده است. جدیدترین رنگ‌های پرده اتاق کار در سال 2023شامل موارد زیر هستند:

بنفش اسطوخودوسی دیجیتال

در بالای لیست جدیدترین رنگ‌های طراحی داخلی و پرده اتاق کار، رنگ Digital Lavender یا اسطوخودوسی دیجیتال قرار دارد. این رنگ نشان‌دهنده احساس سلامتی و تعادل روانی افراد است. ریکاوری جسمی ‌و ذهنی اولویت اصلی در سال 2023 است و اسطوخودوسی دیجیتال، باور توانایی بهبود سلامت، ثبات ذهنی و تعادل را با خود به همراه دارد.

رنگ اسطوخودوسی دیجیتالی، از جدیدترین رنگ‌های طراحی داخلی و پرده اتاق کار است.
رنگ اسطوخودوسی دیجیتالی، از جدیدترین رنگ‌های طراحی داخلی و پرده اتاق کار است.

مطالعات نشان داده است اسطوخودوسی دیجیتال دارای طول موج کوتاه است. این طول موج کوتاه باعث ایجاد آرامش و سکون در روان می‌شود. در سال میلادی جدید، این رنگ نه تنها بر آرایه پلتفرم دیجیتال تسلط دارد و به زودی در محصولات مد روز در دسترس قرار خواهد گرفت، بلکه در فضای روزمره هم حضور خواهد داشت. علاوه بر این، اپل از آن برای آخرین مدل گوشی خود استفاده کرده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود در محصولات اداری هم حضور چشم‌گیری پیدا کند.

آبی

رنگ بعدی در لیست متخصصان طراحی داخلی، آبی است. این رنگ با تجهیزات و پرده اداری غریبه نیست. با این حال، رنگ آبی استفاده‌شده در فضای داخلی اداری در سال 2023 ملایم‌تر است. در این رنگ، تناژ نور کمی ‌کاهش پیدا کرده است تا آبی روشن مانند آسمان در بعدازظهر تابستان شود. این رنگ کمک می‌کند فضا جادارتر و دلبازتر شود و احساس سبکی را در روان انسان به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین ویژگی‌های پرده اداری

سبز

سبز رنگی با بهترین توانایی برای تثبیت و بازیابی روحیه انسان در نظر گرفته می‌شود. رنگ سبز در سال 2023 به شدت در فضاهای داخلی و محصولات اداری استفاده می‌شود و پرده اتاق کار هم از این مورد مستثنی نیست. سبز امید جهان به ثبات اقتصادی را به همراه دارد.

گردویی – قهوه‌ای مات

گردویی-قهوه‌ای مات، رنگی زیبا اما سنگین است که در گذشته به ندرت شاهد استفاده از آن در اتاق کار بودیم و معمولاً فقط برای اتاق کارگردانان ترجیح داده می‌شد. در سال 2023، پیش‌بینی می‌شود این رنگ برای دیزاین اداری مثل پرده اتاق کار استفاده بیشتری پیدا کند، زیرا حس متفاوتی را به فضای کار می‌دهد و ثبات و آرامش را به ارمغان می‌آورد.

زرد روشن

زرد روشن به فضا کمک می‌کند احساسی روشن، اما بسیار آرام‌بخش داشته باشد. این رنگ قوی‌ترین رقیب به عنوان رنگ پرده اتاق کار در سال 2023 در نظر گرفته می‌شود. استفاده از زرد روشن آسان است و فقط کمی ‌تغییر رنگ برای خاص‌شدن آن کافی است.

رنگ سال پرده اتاق کار

هر سال، برترین شرکت‌های رنگ دنیا پیش‌بینی می‌کنند کدام رنگ‌ها مضامین کلی سال نو را مجسم می‌سازند و در نهایت تصمیم می‌گیرند کدام رنگ‌ها بیشترین تأثیر را بر محیط‌ها داخلی می‌گذارند. انتخاب امسال، ترکیبی التقاطی از رنگ‌های جسورانه و لطیف است که به شما انگیزه می‌دهد تا طبیعت را در آغوش بگیرید و همچنین شما را تشویق می‌کند خود واقعی خود باشید.

رنگ 2023، ترکیبی از رنگ‌های جسورانه و لطیف است.
رنگ 2023، ترکیبی از رنگ‌های جسورانه و لطیف است.

رنگ‌های سال 2023 زمینه‌ساز، انرژی‌بخش، آینده‌نگر و در عین حال تا حدودی آشنا هستند. در سال 2023، Viva Magenta یا قرمز آتشین به عنوان رنگ سال انتخاب شده است و همه المان‌های طراحی داخلی از مبلمان گرفته تا پرده‌ها را دربرمی‌گیرد.

اگر دوست دارید پرده اتاق کار شما مطابق با مد سال باشد، از سایه‌های رنگ قرمز آتشین، مثل سرخابی استفاده کنید. متخصصان معتقدند در حالی که قهوه‌ای و سبز رنگ‌های قابل اعتمادی هستند، برداشت جدیدی از رنگ‌های طبیعی، به ویژه رنگ‌های سرخابی می‌تواند بسیار باطراوت باشد.

در راهنمای انتخاب رنگ پرده اتاق کار، به بررسی ویژگی‌های اصلی این پرده و همچنین بهترین و جدیدترین رنگ‌های پرده اتاق کار در سال 2023 پرداختیم. واضح است اگر می‌خواهید از پرده‌های خود به مدت طولانی استفاده کنید، باید رنگی انتخاب کنید که در درجه اول مورد علاقه شما یا نشان‌دهنده برندتان باشد و نیازهای شما را پوشش دهد. شما می‌توانید انواع پرده اتاق کار را به رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون از فروشگاه اینترنتی پرده بازار خریداری کنید و از کیفیت بالا و قیمت مطلوب آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

منبع +++++

بهترین رنگ پرده اتاق کار در سال 2023 باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بهترین رنگ پرده اتاق کار باید هم نیازهای شما را برآورده کند و هم مطابق مد باشد؛ رنگ‌هایی روشن مانند رنگ خاکستری، سفید، سبز روشن و قهوه‌ای روشن بهترین رنگ برای اتاق کار محسوب می‌شود.

چه فاکتورهایی روی ظاهر اتاق کار مؤثرند؟

اینکه بتوانید رنگ‌های پرده اتاق کار خود را با دیگر رنگ‌های موجود در اتاق، مثل دیوارها، مبلمان و… ست کنید، اهمیت زیادی دارد و می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی روی ظاهر اتاق داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.