راهنمای خرید پرده ورتیلاین: نکات لازم هنگام خرید پرده زبرا عمودی

راهنمای خرید پرده ورتیلاین

اگر ظاهر پرده‌های پارچه‌ای کلاسیک را دوست دارید، اما می‌خواهید از مزایای فوق‌العاده پرده‌های مدرن هم بهره‌مند شوید، پرده ورتیلاین بهترین گزینه ممکن برای شما است. پرده ورتیلاین پرده‌ای جدید، شیک و مدرن است که ویژگی‌های منحصربه فردی دارد. این پرده تمام مزایای پرده‌های مدرن، مانند کنترل بالای نور را دارد و حتی چیزی بیشتر از آن را ارائه می‌دهد. در راهنمای خرید پرده ورتیلاین، تمام اطلاعاتی را که درباره این پرده نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پرده ورتیلاین چیست؟

پرده ورتیلاین، پرده‌ای ساده و شیک است که از انواع پرده‌های مدرن به شمار می‌آید. این پرده از اسلایدهای جدا از هم تشکیل شده است؛ به این معنی که اسلایدها تنها از بالا به هم متصل هستند و از پایین اتصالی ندارند. هر اسلاید 40 سانتی‌متر عرض دارد و شامل تور و پارچه است، به این صورت که در وسط تور و در کناره‌ها پارچه پلی‌استر مات قرار دارد.

این ساختار باعث می‌شود شما بتوانید سطوح مختلف نوردهی داشته باشید. اگر قسمت تور مقابل پنجره باشد، نوری ملایم و یکنواخت وارد اتاق می‌شود؛ اما در صورتی که قسمت پارچه‌ای مقابل پنجره قرار گیرد، ورود نور به اتاق متوقف می‌شود و اگر پرده را به طور کامل کنار بزنید، می‌توانید ورود کامل نور را داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که جهت اسلایدها را در رنج زاویه 180 درجه عوض کنید و سمتی را که نور در اتاق می‌تابد، بسته به نیاز خود تغییر دهید.

جدا بودن اسلایدهای پرده ورتیلاین باعث می‌شود بتوانید از میان پرده عبور کنید، بدون اینکه نیاز باشد آن را کنار بزنید. این ویژگی پرده ورتیلاین را برای درب تراس و پنجره‌های بزرگ و عریض مناسب می‌کند، زیرا می‌توانید پنجره را بدون کنار زدن پرده باز کنید. همچنین هر اسلاید آن به صورت جداگانه قابل انتخاب است. بنابراین می‌توانید رنگ‌بندی‌های مختلفی برای پرده داشته باشید و هر زمان که یک اسلاید خراب شد، همان یکی را عوض کنید.

جدا بودن اسلایدهای پرده ورتیلاین باعث می‌شود بتوانید از میان پرده عبور کنید.
جدا بودن اسلایدهای پرده ورتیلاین باعث می‌شود بتوانید از میان پرده عبور کنید.

تفاوت پرده ورتیلاین با پرده عمودی

احتمالاً پرده‌های عمودی را که در گذشته جایگاه خاصی داشتند، به یاد دارید. ممکن است با شنیدن نام پرده ورتیلاین ذهن شما به سمت پرده عمودی برود و گمان کنید همان پرده است، اما در واقع این‌طور نیست! بنابراین لازم است اختلاف این دو نوع پرده در راهنمای خرید پرده ورتیلاین ذکر شود.

پرده ورتیلاین، پرده‌ای جدید و مدرن است که از پارچه پلی‌استر تولید می‌شود. بنابراین مانند پرده‌های پارچه‌ای معمولی ساختار لطیف و مطبوعی دارد. پرده عمودی در صورتی که روی حالت عبور نور تنظیم شود، نمی‌تواند مانند پرده ورتیلاین نور ملایم و متعادل را وارد کند، زیرا در ساختار آن از تور استفاده نشده است.

بنابراین نوری که وارد اتاق می‌شود، همان نور خیره‌کننده خورشید است. در حالت عبور نور پرده ورتیلاین، قسمت تور اسلایدها جلوی پنجره قرار می‌گیرد و محیط را برای کار با کامپیوتر، تماشای تلویزیون یا گل‌ها و گیاهان حساس به نور مناسب می‌کند.

جنس پارچه پرده‌ی ورتیلاین

پارچه پرده ورتیلاین از جنس پلی‌استر است. این پارچه یکی از انواع پارچه‌های تولید شده به دست بشر است که در آن از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. پارچه ورتیلاین ویژگی‌های منحصربه فردی دارد که آن را برای استفاده در پرده بسیار مناسب می‌کند.

پارچه پلی‌استر ضد آب است. بنابراین با دستمال مرطوب به راحتی تمیز می‌شود. این پارچه خاصیت آنتی‌استاتیک دارد، بنابراین گردوغبار را به خود جذب نمی‌کند و دیرتر از پرده‌های دیگر تمیز می‌شود. همچنین دوام و مقاومت بالایی دارد و در برابر کشیدگی و چین‌وچروک مقاوم است.

طرح‌ها و مدل‌های پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین طراحی خاصی دارد که باعث می‌شود بتوانید هر تنوع رنگ و طرحی را که دوست دارید، اجرا کنید. این پرده از اسلایدهای جدا از هم تشکیل شده است. رنگ هر اسلاید را می‌توانید مستقل از دیگر اسلایدها انتخاب کنید. بنابراین دست شما برای انتخاب رنگ بسیار باز است؛ به عنوان مثال می‌توانید رنگ اسلایدهای کناری را یکی از رنگ‌های موجود در دکور خود انتخاب کنید و برای اسلایدهای وسط از رنگ‌های کلاسیک – مانند سفید، کرم و خاکستری – استفاده نمایید.

به این ترتیب دیگر نیازی به پرده‌های دکوری کناری ندارید و می‌توانید ظاهر مجموعه کامل پرده را به وجود آورید. از این رو پرده ورتیلاین از این نظر هم می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‎‌جویی کند. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که هر اسلاید را به یک رنگ یا سایه‌های مختلف یک رنگ انتخاب کنید و دیزاین خاص و منحصر به فرد خود را به وجود آورید.

رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای و زرد باعث افزایش سطح انرژی می‌شوند.
رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای و زرد باعث افزایش سطح انرژی می‌شوند.

تجهیزات و ملزومات پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین تجهیزات و ملزوماتی دارد که به شرح زیر است:

 • آویز
 • قاب آلومینیوم و درپوش قاب
 • زنجیر
 • لوله
 • مکانیزم
 • وزنه پایین

اگر به دنبال پرده‌ای بادوام و مقاوم هستید که سال‌ها برای شما کار کند، سعی کنید پرده‌ای انتخاب کنید که مکانیزم و پروفیل آن از جنس آلومینیوم مرغوب باشد. چنین پرده‌ای خراب نمی‌شود و وزن کمی‌ دارد. بنابراین برای نصب آن هم دچار مشکل نخواهید شد.

حراج!

پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین خط دار

907,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین ساده

907,200 تومان (هر متر مربع)

ویژگی‌ها و خصوصیات پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین خصوصیات متفاوتی دارد که آن را به انتخابی برتر برای بسیاری از مکان‌ها و پوشش انواع پنجره‌ها تبدیل کرده است. در ادامه راهنمای خرید پرده ورتیلاین به برخی ویژگی‌ها و خصوصیات این پرده اشاره می‌کنیم:

اهمیت افزایش حریم خصوصی در راهنمای خرید پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین برای مدیریت و محافظت از حریم خصوصی خانه شما و محدودکردن چشمان کنجکاو ایده‌آل است. افزودن یک مانع میان شما و دنیای بیرون، حس محافظت ایجاد می‌کند و به امنیت محل سکونت شما می‌افزاید. انتخاب رنگ‌های تیره برای اتاق خواب مناسب است، زیرا حریم خصوصی بیشتری را فراهم می‌کند، اما ممکن است در اتاق نشیمن به حریم خصوصی زیادی نیاز نداشته باشید. بنابراین استفاده از رنگ‌های روشن کافی است.

اهمیت تنظیم و کنترل نور طبیعی در راهنمای خرید پرده ورتیلاین

اکثر اتاق‌های محل کار و خانه به نوعی تنظیم نور نیاز دارند. پرده ورتیلاین برای مدیریت میزان نور طبیعی واردشده به خانه عالی است. این پرده به شما کمک می‌کند هر زمان که به محیطی آرام و تاریک نیاز داشتید، بتوانید ورود نور به اتاق را متوقف کنید. همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌کند که نور را ملایم و یکنواخت کنید یا نور کامل داشته باشید.

ویژگی خاص پرده ورتیلاین که در دیگر پرده‌ها نمی‌توانید نظیر آن را پیدا کنید این است که امکان تغییر جهت نور را هم دارید، کافی است جهت اسلایدها را تغییر دهید تا بتوانید نور را در هر جایی که نیاز دارید، بتابانید.

پرده ورتیلاین برای مدیریت میزان نور طبیعی واردشده به خانه، گزینه‌ای عالی است.
پرده ورتیلاین برای مدیریت میزان نور طبیعی واردشده به خانه، گزینه‌ای عالی است.

اهمیت افزایش زیبایی اتاق در راهنمای خرید پرده ورتیلاین

هر صاحبخانه‌ای سبک خاص خود را در دکوراسیون خانه دارد. مهم است پرده‌هایی را انتخاب کنید که متناسب با آن دکوراسیون باشد و رنگ‌های داخل پارچه پرده با سایر جزئیات و دکوراسیون موجود در اتاق، مانند فرش، مبلمان یا کوسن‌ها هماهنگی داشته باشد.

پرده ورتیلاین به شما امکان می‌دهد هر ترکیب رنگی را که دوست دارید، در اتاق خود به کار برید، زیرا اسلایدهای آن مستقل از دیگری قابل انتخاب است. از آن‌جا که این پرده در رنگ‌های بسیاری وجود دارند، برای پیدا کردن پرده مناسب برای خانه خود مشکلی نخواهید داشت.

اهمیت نظافت و گردگیری آسان در راهنمای خرید پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین از پارچه پلی‌استر تولید می‌شود. نظافت و شستشوی این پرده بسیار آسان است و شما حتی با جاروبرقی یا انداختن در ماشین لباسشویی هم می‌توانید آن را تمیز کنید. نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که این پارچه ضد الکتریسیته ساکن است و گردوغبار را بسیار کمتر از پرده‌های دیگر جذب می‌کند.

اهمیت مقرون‌به صرفه بودن و بادوام در راهنمای خرید پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین از پارچه پلی‌استر تولید می‌شود که بسیار بادوام است و بسته به اندازه پنجره، قیمت بسیار مقرون‌به صرفه‌ای دارد. در عین حال، پرده ورتیلاین این مزیت را دارد که اسلایدهای آن به صورت جداگانه قابل تعویض هستند. بنابراین حتی اگر یک اسلاید آن هم خراب شود، می‌توانید تنها همان یکی را تعویض کنید و نیازی به عوض‌کردن کل پرده نیست.

اسلایدهای پرده ورتیلاین به صورت جداگانه قابل تعویض هستند.
اسلایدهای پرده ورتیلاین به صورت جداگانه قابل تعویض هستند.

شما حتی می‌توانید رنگ اسلایدهای آن را به صورت مستقل عوض کنید و بدون صرف هزینه مالی زیاد، ظاهری جدید برای خانه خود ایجاد کنید. پرده ورتیلاین بسته به کیفیت و نحوه نگهداری می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد. بنابراین بسیار مهم است پرده خود را از یک شرکت معتبر تهیه کنید تا ارزش پول خود را به دست آورید.

بیشتر بخوانید: پرده ورتیلان چیست و عملکرد آن چگونه است؟

کاربردهای پرده ورتیلاین

در این قسمت از راهنمای خرید پرده ورتیلاین به کاربردهای متنوع این پرده می‌پردازیم. پرده ورتیلاین کنترل بالایی روی نور وارد شده به اتاق و حفظ حریم خصوصی ارائه می‌دهد. در عین حال ظاهر شیک و مدرنی دارد. بنابراین می‌توانید از آن در هر جایی که این سه موضوع برای شما اهمیت دارد، استفاده کنید. از جمله این مکان‌ها می‌توان به اتاق پذیرایی اشاره کرد.

پرده ورتیلاین پرده‌ای ایده‌آل برای اتاق نشیمن و پذیرایی است. این پرده را می‌توان با دقت کامل کنترل کرد؛ به این معنی که می‌توانید جهت نور را در اتاق عوض کنید، میزان ورود نور را کم و زیاد کنید، دید از بیرون را بدون ازدست‌ دادن نور طبیعی خورشید و هوای تازه قطع کنید. همچنین می‌توانید از این پرده در اتاق‌های اداری و اتاق‌هایی که در آن ایجاد ظاهری شیک و رسمی ‌برای شما مهم است، استفاده کنید.

پرده ورتیلاین، پرده اقتصادی و مناسب برای خانواده است، زیرا در صورت آسیب‌ دیدن اسلایدها، می‌توان آن‌ها را به صورت جداگانه تعویض کرد. همچنین با نصب این پرده می‌توانید مطمئن باشید تمام طناب‌ها و زنجیرهای پرده دور از دسترس کودکان قرار می‌گیرند.

حراج!
489,600 تومان (هر متر مربع)
حراج!
508,745 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید Z3096001

369,869 تومان (هر متر مربع)
499,000 تومان720,000 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-25

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-17

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-12

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده دابل شید

پرده دابل شید 150050V-13

374,304 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-20

655,200 تومان (هر متر مربع)
حراج!

پرده زبرا

پرده زبرا 150135V-01

655,200 تومان (هر متر مربع)

پرده ورتیلاین مناسب چه مکان‌هایی است؟

پرده شیک ورتیلاین را در هر مکانی می‌توانید استفاده کنید. این پرده ظاهر زیبایی دارد، به همین دلیل هم برای محیط‌های رسمی، ‌مانند اتاق پذیرایی و اتاق جلسات ادارات و هم برای محیط‌های غیررسمی ‌مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و… مناسب است. همچنین بهترین گزینه برای پنجره‌های بزرگ و سراسری و مواردی است که دارای درب هستند، زیرا لازم نیست پرده را کنار بزنید تا از درب رد شوید، بلکه به راحتی می‌توانید از میان اسلایدهای پرده عبور کنید.

از آن‌جا که پرده ورتیلاین را می‌توانید به رنگ‌های مختلف انتخاب کنید، گزینه خوبی برای مهدکودک‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها و به طور کلی مکان‌هایی است که کودکان و نوجوانان در آن حضور دارند، زیرا می‌توانید دیزاین‌های شاد و پرشوروحالی ایجاد کنید. این پرده به عنوان پرده لابی هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و دیگر کسب‌وکارها بسیار مناسب است و ظاهر شیک و حرفه‌ای به محیط کار می‌دهد. به طور کلی برخی مکان‌هایی که می‌توانید از پرده زبرا عمودی در آن‌ها استفاده کنید، عبارت‌اند از:

 • اتاق‌های اداری و تجاری
 • منازل مسکونی
 • هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و…
 • مهدکودک‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و دیگر مراکز آموزشی
 • باشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، مجتمع‌های چند منظوره و…
پرده ورتیلاین گزینه‌ای ایده‌آل برای هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و دیگر کسب‌وکارها
پرده ورتیلاین گزینه‌ای ایده‌آل برای هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و دیگر کسب‌وکارها

پرده ورتیلاین چگونه کار می‌کند؟

پرده ورتیلاین از اسلایدهای پارچه‌ای عمودی تشکیل شده که به مسیر کشویی در ریل متصل می‌شوند و از طریق مکانیسمی که به زنجیر یا موتور برقی متصل است، حرکت می‌کنند. این پرده برخلاف دیگر پرده‌های مدرن مانند پرده شید یا پرده زبرا که بالا و پایین می‌شوند، از یک طرف به سمت دیگر باز می‌شود.

در پایین هر اسلاید، وزنه‌ای قرار دارد تا پرده صاف و مستقیم قرار گیرد. شما می‌توانید با حرکت ‌دادن یک زنجیر یا فشردن یک دکمه در دستگاه ریموت کنترل، پرده را باز یا بسته کنید. پرده ورتیلاین می‌تواند از یک سمت به سمت دیگر یا از وسط به طرفین باز شود. بسته به میزان نوری که می‌خواهید در اتاق خود داشته باشید، می‌توانید اسلایدهای پرده را به گونه‌ای بچرخانید که قسمت‌های تور یا پارچه روبه‌روی پنجره قرار بگیرند. چه کاهش تابش خیره‌کننده نور خورشید مد نظر شما باشد و چه بخواهید از نور خورشید لذت ببرید، پرده ورتیلاین کنترل کامل نور و حریم خصوصی را امکان‌پذیر می‌کند.

 می‌توان پرده ورتیلاین را برقی کرد؟

شما به راحتی می‌توانید پرده ورتیلاین خود را برقی کنید. پرده ورتیلاین دارای مکانیسم کناررو است. شما می‌توانید این مکانیسم را با زنجیر یا با موتور به حرکت درآورید. واضح است پرده برقی مزایای زیادی دارد. در ادامه راهنمای خرید پرده ورتیلاین، برخی مزایای برقی‌کردن پرده را ذکر می‌کنیم:

 • با پرده برقی می‌توانید زندگی راحت‌تری داشته باشید و بدون اینکه نیاز باشد از جای خود بلند شوید، پرده‌ها را کنترل کنید.
 • پرده برقی امن‌ترین نوع پرده برای خردسالان است، زیرا زنجیر آویزان از پرده‌های مدرن می‌تواند برای آن‌ها خطرناک باشد.
 • پرده برقی را می‌توانید به سیستم خانه هوشمند خود متصل کنید و از برنامه‌ریزی پرده و عمل‌کردن آن حتی وقتی منزل نیستید، لذت ببرید.
 • پرده برقی برای کهنسالان و کسانی که دارای نقص حرکتی هستند، بسیار مناسب است.

خرید و قیمت پرده ورتیلاین

قیمت پرده ورتیلاین بسته به اندازه‌ای که می‌خواهید برای پرده سفارش دهید و تجهیزات به کار رفته در آن متفاوت است، اما به طور کلی این پرده حریر یک پرده اقتصادی محسوب می‌شود، زیرا نیازی نیست عرض پارچه را مانند پارچه پرده‌های معمولی دو یا سه برابر عرض پنجره انتخاب کنید. از سوی دیگر، هر اسلاید به صورت جداگانه قابل تعویض است. بنابراین در صورت عوض‌کردن دکوراسیون خود یا خراب‌شدن یکی از اسلایدها لازم نیست همه اسلایدهای را تعویض کنید.

اگر تصمیم به خرید پرده ورتیلاین گرفته‌اید و ویژگی‌های فوق‌العاده این پرده نظر شما را جلب کرده است، فروشگاه اینترنتی پرده بازار یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید پرده مورد نظر خود را انتخاب کنید. محصولات عرضه‌ شده در این فروشگاه بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارند و همه آن‌ها با 18 ماه ضمانت ارائه می‌شوند. بنابراین خیالتان از هر جهت آسوده خواهد بود.

منبع +++

پرده ورتیلاین چگونه کار می‌کند؟

پرده ورتیلاین از اسلایدهای پارچه‌ای عمودی تشکیل شده که به مسیر کشویی در ریل متصل می‌شوند و از طریق مکانیسمی که به زنجیر یا موتور برقی متصل است، حرکت می‌کنند. این پرده برخلاف دیگر پرده‌های مدرن مانند پرده شید یا پرده زبرا که بالا و پایین می‌شوند، از یک طرف به سمت دیگر باز می‌شود.

چه تجهیزاتی برای نصب پرده ورتیلاین لازم است؟

+ آویز
+ قاب آلومینیوم و درپوش قاب
+ زنجیر
+ لوله
+ مکانیزم
+ وزنه پایین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.